Bílek ještě loni zahajoval sezonu v kádru extraligového Kladna, kde řadu let zejména ve střílení branek řádil, pak se přesunul do Slavie a poté do Sokolova. Pro letošek ho ulovily Řisut, kam to nemá z Hrdlíva daleko. „Slibujeme si od Víti uplatnění velkých herních zkušeností a také osobnost lídra do kabiny,“ řekl k příchodu Bílka sportovní manažer Ivan Záleský.

Ten může pro novou sezonu počítat opět také s Michailem Potěchinem a nejproduktivnějším mužem sestavy Petrem Patykem. Potěchin se vrací z Letňan, kam v polovině minulého ročníku odešel, Patyk odolal vábení silných klubů. Oba borci na jaře pomáhali i extraligovým hokejbalistům Kladna v jízdě za republikovým stříbrem, teď se sejdou v kabině znovu.

S nimi také po plicní embolii uzdravený Vincent Keszi nebo produktivní dvojka Petr Janeček – Zdeněk Petráš, naopak odcházejí zřejmě brankář David Stahl a útočník Ondřej Sýkora. Oba do Ústí, ale u Stahla ještě odchod není potvrzen.

„Po neúspěchu je vždy potřeba udělat kroky k tomu, aby se neopakoval. Zhruba třetina kádru odešla nebo odejde, takže musíme najít třetinu nového kádru. Intenzivně na tom pracujeme. A samozřejmě hledáme nového trenéra,“ prozradil v rozsáhlém rozhovoru pro hokej.cz manažer Ivan Záleský.