Nový ročník třetí nejvyšší soutěže zahájí v sobotu 15. září domácím zápasem s Milevskem.  Do té doby musí realizační tým vybrat správná jména ze zhruba třicítky borců, kteří se včetně tří brankářů v současnosti prohání po ledě slánského zimního stadionu. 

Chybí ale tři hráči, kteří se rozhodli, že se s kabinou Buldoků rozloučí.  Obránce Ton,    chyběl už od Vánoc, vysoký forward Vach prý má nabídku z Norska, kde už působil, a šikovného útočníka Chamráda to táhne do Španělska, kde by měl hrát za peníze in line hokej.

„Co se týče nových hráčů, nerad bych byl konkrétní. Připravují ses námi někteří bývalí junioři z PZ Kladno. Uvidíme jak budou stíhat," uvedl Novotný a přece jen prozradil jedno jméno. „Vrací se k nám exkladenský útočník Hudíček, jenž kvůli zaměstnání nechal hokeje a teď zjistil, že mu schází."

Řisutský kormidelník také naznačil, že není vyloučené další posílení mužstva. Zájem je o dva juniory, kteří by se nedostali do kádru  extraligového Kladna. Třeba o Strnada, jenž v Řisutech odehrál tři utkání. „To je ale záležitost vedení klubu," poznamenal Novotný.

Už včera hrály Řisuty první přípravu. U Ohře se v ní střetly dva nejlepší celky základní části uplynulého ročníku. Buldoci válčili v Klášterci, kde dostali příležitost hlavně mladí hráči, aby trenéři viděli jejich kvalitu  v zápase.

Hosté  vyhráli 5:4, když vedli už 4:0. „V poslední třetině  na nás byla znát únava. Šlapali jsme vodu. Výhra je určitě optimistická záležitost, žádné velké závěry ale z ní dělat nelze," prohlásil Novotný s tím, že pro mladé kluky to byl těžký zápas.

„Je dobře, že poznali, že když se budou chtít v mužstvu udržet, čeká je hodně práce. Hlavně po taktické stránce. Musíme je usměrnit," prohlásil řisutský kouč.

Příští utkání odehrají Buldoci doma proti pražské Kobře a bude to v pátek na slánském zimáku.
V nové sezoně II. ligy čekají Řisuty ve skupině Západ stejní soupeři jako loni. Až na jednu výjimku. Místo zkrachovalého Benešova přibyl v desetičlenné tabulce tým Tábora.