Řisutští po porážce 2:5 v prvním duelu Východočechy porazili 6:5 a bylo to poprvé ze čtyř letošních vzájemných soubojů! Stav série je 1:1 a další utkání se bude na programu v sobotu ve Vrchlabí.

Buldoci v první třetině rozhodně nepřipomínali tým, jehož trápí koncovka. V jejím vyrovnaném průběhu si vytvářeli lepší příležitosti, které také třikrát zúročili. A byly to krásné branky! Nejprve trefil horní růžek obránce Tomáš, pak objel celou bránu Landa a posléze v přesilovce napodobil Tomáše další mladý bek Voráček, pro kterého to byla první branka v sezoně.

Řisutští letos nejednou dokázali zdramatizovat výborně rozehraný zápas a vypadalo to, že tentokrát drama nepřipustí, poněvadž zvládli na jedničku začátek druhé části, kdy se po zásahu Krpaty poroučel z brány Pavelka.
Netrvalo dlouho a kapituloval i jeho náhradník Jeschke, na nějž vyzrál Vyšín. Až potom se prosadili také hosté. Na 5:1 snižoval po hrubce brankáře Knapa Klement.

To ale nebyl konečný střelecký účet prostřední části. Oba soupeři skórovali ještě jednou. Nejprve Kraus a po něm vrchlabský Kolář.

Ani vedení 6:1 však Buldokům málem nestačilo! Ve zbytku utkání si nechali dát čtyři góly a těsnou výhru hájili v power-play!

„Ještě teď mám tep 280," přiznal po utkání trenér Jan Novotný. „Po dvou třetinách pohodový výsledek jsme si chtěli pohlídat, jenže do třetí jsme vlezli jako kdyby už bylo po utkání," řekl s tím, že soupeři vyloženě sami nabízeli gólové situace. „Začalo jim to lepit. Naštěstí se hraje na vítězství," uzavřel Novotný.

Fotogalerii Romana Mareše najdete ZDE

Řisuty – Vrchlabí 6:5 (3:0, 3:2, 0:3). Branky: 11. Tomáš, 17. Landa, 18. Voráček, 22. Krpata, 24. Vyšín, 31. Kraus – 27. Klement, 37. Kolář, 42. Hamerský, 44. M. Filip, 57. Fořt.