HC Řisuty – HC Tábor 2:1 pp

Do prvního utkání play – off vstoupil lépe hostující Tábor, který také v 15. minutě otevřel skóre. V přesilové hře nahodil puk před branku Voříšek a brankář Schwamberger měl zakrytý výhled. Buldoci si v prvních dvou třetinách nedokázali vytvořit vyloženou šanci a naopak mohli být rádi, že dobře bránící soupeř nevyužil některou z jejich chyb.

Do třetí třetiny však za Řisuty nastoupil úplně jiný tým a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V přesilové hře 5 na 3 prostřelil z mezikruží hostujícího brankáře Landa. Čtyři minuty před koncem zápasu se dostal do obrovské šance řisutský útočník Jun, který najížděl ve vlastním oslabení sám na hostujícího brankáře Kučeru, ale nepřekonal jej.

Utkání tak dospělo o prodloužení, ve kterém po pouhých 49 vteřinách tečoval Wolf Hegenbartovo nahození a Řisuty se tak mohou radovat z prvního vítězství v sérii.

Druhé utkání se hraje v neděli 2. března v 17 hodin opět ve Slaném.

Branky: 44. Landa, 61. Wolf – 15. Voříšek. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:1. Diváci: 200. Třetiny 0:1, 0:0, 1:0 – 1:0.

HC Řisuty: Schwamberger – Aschenbrenner, Mádl, Janega, Sedláček, Babický, Fiala, Kašák – Bezouška, Zajíc, Scherzl, Hegenbart, Klaus, Landa, Šelicha, Wolf,. Suchý, Jun.

Eduard Novák (HC Řisuty): Úvod zápasu byl z naší strany velice křečovitý. Navíc jsme brzy inkasovali a to napomáhalo dobře bránícím hostům, kteří nás do velkých šancí nepouštěli. Vyrovnání pro nás bylo opravdu vysilující. To se nám však nakonec podařilo a myslím si, že poslední třetina už měla charakter naší hry v domácím prostředí. Nakonec se nám podařilo dát v prodloužení vítězný gól, který byl šťastný, ale myslím si, že jsme o to usilovali víc než soupeř. Abychom uspěli i zítra, tak potřebujeme být zdraví. Máme tady nějaké virózy a někteří z hráčů utkání ani nedohráli. Martin AUGUSTIN