HC Řisuty – IHC Písek 4:1

Domácí šli do vedení už v 6. minutě zásluhou Petra Fialy, který při hře 4 na 4 skóroval po dorážce do odkryté části branky. V dalším průběhu první části měl mírnou převahu Písek, ale jeho hráči se do větších šancí nedostávali. Naopak na začátku druhé třetiny poslal ve vlastním oslabení Mádl do brejku Radka Gardoně a zkušený harcovník střelou nad Kubišovu lapačku zvýšil na 2:0. Ve 26. minutě bylo domácím Buldokům ještě lépe. V přesilovce se na modré do puku opřel z první Jakub Sedláček, jeho dělovka cinkla o tyčku a zapadla do sítě. Po této brance přenechal Kubiš místo v písecké brance kolegovi Pinkasovi. Řisuty pokračovaly ve velkém náporu dál, ale další branky už nepřidaly.

Až do poloviny poslední části si domácí v poklidu hlídali své vedení, ale v čase 50:01 zasunul Radek Hovora kotouč za záda jinak velmi dobře chytajícího Nováka a vykřesal hostům jiskřičku naděje. Písek se poté vrhl do zoufalého náporu, ale vstřelit další gól už nedokázal. Naopak půl minuty před koncem upravil na konečných 4:1 střelou z poloviny hřiště do opuštěné klece Radek Hlavatý.

Kouč Řisut Eduard Novák si hru svých svěřenců pochvaloval. „Dnes to byl asi zatím náš nejlepší výkon v sezoně. Mužstvo úžasně bojovalo a hrálo disciplinovaně,“ vykládal spokojený domácí lodivod a pokračoval. „My jsme dobře zabezpečili střední pásmo, což byla naše strategie a díky tomu jsme se dostávali do brejků. Smekám klobouk před obětavým výkonem mužstva.“

Branky a nahrávky: 6. Fiala (Kos), 23. Gardoň (Mádl), 26. Sedláček (Gardoň), 60. Hlavatý (Gardoň, Wolf) – 51. Hovora (Novák V.). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1.

HC Řisuty: Novák M. – Mádl, Sedláček, Spilka, Babický, Hlavatý, Fiala – Hlusička, Gardoň, Wolf, Kos, Klaus, Lapáček, Krégl, Scherzl, Hegenbart, Suchý, Landa.

IHC Písek: Kubiš (26. Pinkas) – Svoboda, Burkoň, Kalečík, Kříž, Martinka, Procházka – Stropnický, Míka, Bláha, Mošovský, Hovora, Slavík, Vondřich, Novák V., Novotný, Nikodém.

Martin AUGUSTIN