SHC Maso Brajcha Klatovy – HC Řisuty 2:4

Domácím hokejisté si s příchodem na led dali na čas a poté zaspali i úvod utkání. Skóre otevřel ve 3. minutě osamocený Scherzl, který se domácímu gólmanovi Francouzovi trefil přesně nad lapačku. Ve 14. minutě mladíka v kleci Klatov překonal při přesilovce Hegenbart, který doklepl puk za Francouzova záda po předchozím pokusu Suchého. Domácí v úvodní dvacetiminutovce hráli druhé housle, jediný slušný pokus těsně před odchodem měl kapitánMaxa, a jinak tomu nebylo ani po přestávce.

Ve 23. minutě hosté zvýšili na rozdíl tří branek, když se ve vlastním oslabení do střelecké listiny zapsal po samostatném úniku Landa. Ve 25. minutě hosté čtvrtým gólem, o který se přesnou trefou k tyči nad lapačku postaral Hegenbart, vyhnali Francouze z klece a maezi tři tyče Klatov se postavil zkušený Jež. Po jeho příchodu a přeskupení sestavy Klatované ožili a ve 27. minutě prostřelil řisutského Nováka obránce Mainer. Snížit na rozdíl dvou branek mohl vzápětí Maxa, ale nebyl úspěšný. Ke snížení domácí ale pak využili přesilovky, když se po kombinační akci trefil Kovář.

Poté udávali tempo hry Klatované, ale svoji převahju nedokázali vyjádřit brankově. V úvodu závěrečného dějství se střídaly šance na obou stranách, ale oba brankáři řešili ožehavé situace úspěšně. Ve 42. minutě Jež lapil pokus hostujícího Lapáčka, vzápětí na druhé straně klatovský Kovář chtěl překvapit hostujícího gólmana zpoza brány, ale neuspěl. Ve 47. minutě propásl obrovskou šanci kapitánMaxa, který netrefil odkrytou klec Řisut. Poté si na výborném Ježovi vylámali zuby Lapáček i Landa. V 57. minutě zaváněl gólem nepřehledný závar před bránou Řisut, ale Kepl puk do sítě hostů nedoklepl. V čase 58 minut a 59 vteřin si domácí vyžádali oddechový čas, po jehož uplynutí osiřela klec Klatov. Ale ani závěrečná power play v ppodání Hobla, Klause, Kepla, Kořínka, Kováře a Holého už nic na stavu zápasu nezměnila.

"Hráli jsme tentokrát velmi disciplinovaně, ale ve druhé třetině jsme to trochu pokazili. Ty fauly byly zbytečně, útočné," řekl kouč Řisut Eduard Novák, podle něhož tým zahrál skutečně dobře. "Snad poprvé v sezoně kluci opravdu předvedli výkon, jaký je k úspěchu potřeba. Jsem opravdu spokojený a věřím, že nám výsledek pomůže k odpíchnutí se z výsledkové krize. Tak, aby si hráči zase věřili," zadoufal Eduard Novák.

Branky:27. Mainer, 32. Kovář (Kepl, Holub) - 3. Scherzl (Gardoň, Mádl), 15. Hegenbart (Suchý), 23. Landa, 25.Hegenbart (Suchý).Rozhodčí: Poskočil - Černý, Suchánek. Vyloučení: 2:5, využití: 1:1, oslabení 0:1.
Klatovy: Francouz (25. Jež) - Kepl, Straka, Vondryska, Mainer, Kreuzman, Setikovský, Holý, Klaus M., Kuželík, Hobl, Hochmann, Holub, Dorňák, Geltner, Kovář, Kořínek, Dvořák, Pericat, Maxa.
Řisuty: Novák - Mádl, Sedláček, Čížek, Spilka, Babický, Aschenbrenner, Fiala, Čermák -Landa, Gardoň, Scherzl -Kos, Klaus V., Hlusička-Kregl, Wolf, Hegenbart -Bezouška, Suchý, Lapáček.

Yvetta MUSÍLKOVÁ, Rudolf MUZIKA