V sobotu mohou nyní patnácté Řisuty na výkon navázat v domácím prostředí slánského zimního stadionu, kde hostí nod 17 hodin čtvrtý celek tabulky - HC DAG Rokycany. "Mužstvo si už tolik nevěřilo, ale doufám, že výsledek z Klatov ho pořádně nakopne a zase začne předvádět výkony, na které má. Musíme ale hrát tak disciplinovaně, jako většinu duelu v Klatovech," uvědomuje si trenér Eduard Novák.

Rokycany přijedou s týmem, který tvoří mladší hráči většinou z Plzeňského kraje. Známějšími jmény jsou jen Švík (ten se ale včera vrátil do mateřských Klatov)a Kreuzmann.

A ještě ke zmíněné návštěvě Martina Straky v Klatovech. Coby manažer Plzně tam sledoval hlavně talentovaného brankáře Pavla Francouze. Toho ale Řisutští vyhnali ve 25. minutě čtvrtým gólem z klece a zbytek dochytal zkušený Jež.Spekulovalo se o tom, že mladík dostal přednost před klatovskou brankářskou jedničkouJežem právě po dohodě s olympijským vítězem z Nagana, mistrem světa z Vídně 2005, kapitánem extraligové Plzně agenerálním manažeremLasselsbergeru. „To jsou jen spekulace. Jež se v neděli při utkání v Trutnově necítil dobře, a tak jsme se po dohodě ním rozhodli, že si odpočine. V žádném případě to nebylo ani z výkonnostních důvodů, Petr Jež je a bude pro nás pořád jedničkou a spolehlivou oporou, což určitě předvedl i ve středečním utkání,“ vysvětlil trenér Čuban.