HC Řisuty - NED Hockey Nymburk 7:2

Vstup do utkání přitom domácí neměli zrovna šťastný. Už po 37 vteřinách hry totiž využil velkou hrubku obrany Nýč a hosté vedli. Řisutské ale nastartoval vyrovnávací trefou kdo jiný než Radek Gardoň, který se, ač ještě ne zcela zdravý, vrátil do sestavy. „Radek ten obrat režíroval,“ vysekl svému svěřenci poklonu trenér Eduard Novák.

Domácí pak na ledě dominovali a svého soupeře přehrávali zejména v koncovce. Nebylo tedy divu, že po 12 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 4:1. Do černého postupně mířili Lapáček, Landa a Bezouška.

V dalším průběhu utkání se ve velké pohodě hrající Buldoci soustředili především na pozornou obranu a navíc hrozili z rychlých kontrů. Po jednom z nich předvedla krátce před polovinou utkání krásnou akci dvojice Gardoň - Bezouška a druhý jmenovaný zakončoval po veteránově nabídce téměř do opuštěné klece.

Ve třetí části Řisuty přidaly už do sítě náhradníka Rückla, jenž po druhé přestávce nahradil Jágra, ještě dva góly. Střelec první branky zápasu Nýč si nakonec vzal i poslední slovo, ale to už domácím náladu zkazit nemohlo.

Spokojený domácí lodivod Eduard Novák si pochvaloval, že se jeho mužstvo konečně dostalo z krize, která se s ním vezla od začátku sezony. „Důležité bylo utkání s Milevskem, které jsme vyhráli na penalty a to byl asi impuls, jenž nás nastartoval,“ řekl Novák a pokračoval v hodnocení uplynulého duelu. „Samozřejmě i dnes jsme udělali nějaké chyby, ale v bráně máme vynikajícího Nováka a navíc jsme dali sedm gólů.“

Kouče také těšilo, že nešlo o žádné náhodné zásahy, ale o vypracované akce. „ Dali jsme pěkné góly a hráči tím získají ještě větší sebevědomí. Navíc nám konečně začaly hrát všechny tří řady a to nám po rozcvičce odstoupili Babický s Hegenbartem a chyběl i nejlepší střelec Scherzl, což bylo citelné oslabení. Hráči, kteří je nahradili, mě ale příjemně překvapili.“

Branky: 3. Gardoň (Landa), 4. Lapáček (Čermák), 8. Landa (Gardoň), 12. Bezouška (Čermák), 30. Bezouška (Gardoň, Mádl), 42. Krégl (Aschenbrenner), 50. Hlusička – 1. Nýč, 54. Nýč (Sirotek). Rozhodčí: Dundr – Kuchař, Vlasjuk. Vyloučení: 4:7, navíc Wolf (Ř) na 5 + DKU. bez využití. Třetiny: 4:1, 1:0, 1:0. Diváci: 110.

Řisuty: Novák – Mádl, Sedláček, Aschenbrenner, Čížek, Čermák, Fiala – Hlusička, Gardoň, Wolf, Kos, Lapáček, Krégl,Bezouška, Suchý, Landa, Hoffman.

Nymburk: Jágr (41. Rückl) – Kříž, Kalfus, Vácha, Sem, Šafář, Topič, Vlach – Dvořák, Nýč, Sirotek, Vondrlík, Turínský, Fišer, Toma, Martinec, Škaloud, Vacek, Němeček, Protivný.

Martin AUGUSTIN