Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

AKTUALIZOVÁNO: Řisuty dostaly Vlky v prodloužení

Slaný - Ve 31. kole 2. hokejové ligy přivítaly třinácté Řisuty šesté jablonecké Vlky. Utkání přineslo výbornou podívanou, ke které velkou měrou přispěl otevřený hokej v podání obou týmů. S tím souhlasil i domácí trenér Eduard Novák. „Každý kvalitní soupeř sebou přináší i kvalitní zápasy a to se dnes jen potvrdilo.“

7.2.2009

Radek Gardoň... 1:1Foto: Bohumil Kučera

HC Řisuty - HC Vlci Jablonec 4:3 pp

V úvodubyli aktivnější hosté, k čemuž jim pomohla dvojnásobná početní výhoda. Skórovat se jim však podařilo až v další přesilové hře. Na začátku 12. minuty se prosadil Kadeřábek. Buldoci však záhy opláceli stejným způsobem. Landa před brankou našel Gardoně a matador poslal vyloučeného Hataše z lavice hanby už po osmi sekundách.

Výborně bruslící Vlci šli znovu do vedení po pěti minutách hry ve druhé třetině, kdy se po nepřehledném závaru prosadil Bacovský. Přesně s koncem 28. minuty ale odpověděl nejlepší střelec domácích Jiří Scherzl,jehož vybídl ke skórování pěknou přihrávkou opět Landa. Řisuty vstřelená branka ještě více nabudila a najednou ostřelovaly brankáře Hanouska ze všech pozic. Tomu však pomohla i tyč, a proto se šlo do kabin znovu za nerozhodného stavu.

Třetí část přinesla opravdové vyvrcholení velkého dramatu. Jen 35 vteřin od jejího začátku stačilo Tomáši Landovi, aby ke dvěma asistencím přidal i gól a Buldoci poprvévedli. Jablonečtíse ale v dalších minutách do svého soka zakousli jako opravdoví vlci a jen díky skvělým zákrokům brankáře Nováka se skóre neměnilo. Když už to vypadalo, že domácí vedení udrží, vybral si jejich hrdina mezi tyčemi jedinou slabší chvilku v zápase. 74 vteřin před sirénouho nenápadnou ranou z pravého křídla nachytal Kapička. „Bohužel jinak vynikající Novák udělal hrubou chybu, zřejmě to podcenil,“ litoval zaváhání svého svěřence a jmenovce trenér Eduard Novák.

Výborný zápas tak dospěl do prodloužení. Zněj se odehrála minuta, když Kos parádně vyslal do úniku rychlonohého Bezoušku . Ten se tváří v tvář Hanouskovi nemýlil a vystřelil tak pro řisutské Buldoky alespoň druhý bod.

Trenér Řisut Eduard Novák po utkání ocenil kvalitu soupeře. „Jablonec se ukázal jako velice těžký soupeř z horní poloviny tabulky. Výborně bruslili a nepříjemně napadali,“ zahájil domácí stratég a pokračoval v hodnocení zápasu. „Začali jsme trochu s respektem a první třetina nebyla z naší strany úplně podle představ. Druhá část už byla výrazně lepší. Ale když jsme dali třetí branku, tak jsme se bohužel příliš zatáhli a soupeř nás dostal pod velký tlak.“

Novák byl nakonec spokojen i se dvěma body a pochválil také aktéry vítězné branky. „Tam jsme využili rychlého Bezoušky, který dostal od Kose famózní přihrávku. Takové vítězství je pro nás obrovsky povzbuzující,“ uzavřel domácí kouč.

Branky: 14. Gardoň (Landa), 29. Scherzl (Landa), 41. Landa (Gardoň, Mádl),62. Bezouška (Kos) - 12. Kadeřábek (Kapička, Beránek),26.Bacovský(Kapička), 59. Kapička (Bacovský). Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 7:5, navíc Prokeš (J) na 10 min., využití: 1:1. Diváků: 130. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0.

Řisuty: Novák – Mádl, Sedláček, Babický, Aschenbrenner, Čížek, Čermák, Fiala – Scherzl, Gardoň, Landa – Hlusička, Kos, Bezouška – Lapáček, Wolf, Krégl – Suchý, Hoffmann.

Jablonec: Hanousek – Beránek, Černý, Hataš, Ulrich, Chládek, Duda – Bacovský, Kadeřábek, Kapička – Špak, Šejnoha, Stehno – Zeman, Prokeš, Drak.
Martin AUGUSTIN

7.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Autogramiáda Rytířů Kladno na Sletišti v rámci dnů města. Vpravo Václav Veber, vedle Martin Lenďák

Naděje pro kladenský hokej, Václav Veber. Atmosféru z Lapače si nepamatuje

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

Skrbka Kladno oslovilo, vybral si Vsetín

Kladno – Hokejový obránce Pavel Skrbek skončil předčasně angažmá ve Znojmě, kde se s ním na ukončení kontraktu domluvili minulý týden. Poté podepsal novou smlouvu ve Vsetíně, ale fanoušky pochopitelně zajímá, proč nezamířil do mateřského Kladna za strýcem-trenérem Milošem Hořavou.

Mario Jarkas zve na TCB Fight Night do Grandu

Slaný – Už potřetí se se naplní slánské Městské centrum Grand energií tvrdých bojovníků, ale i svůdnou krásou žen. Guru slánského bojového sportu Mario Jarkas připravil na sobotu 21. října třetí Galavečer TCB Fight Night, a přestože je aktuálně jeho přípravou doslova zahlcen, našel si chvilku na Kladenský deník a jeho otázky. Stejně jako v předchozím roce věnuje Mario Jarkas galevečer dětem z Dětského domova Ledce, které mají vstup zdarma.

Uzdravený kanonýr Ton zkusí další návrat. Do Kladna?

Kladno /FOTOGALERIE/ – Stal se legendou pražské Sparty, ještě ve čtyřiceti v jejím dresu nasázel neskutečných 40 gólů za sezonu. Ale loni před začátkem sezony se vrátil do mateřského Kladna, aby mu pomohl zpět do extraligy. Petru Tonovi (44) se to nepovedlo hlavně kvůli zranění, které utrpěl v dramatickém semifinále play off s Jihlavou. Teď se rýsuje možnost jeho návratu na led.