HC Řisuty - HC Vlci Jablonec 4:3 pp

V úvodubyli aktivnější hosté, k čemuž jim pomohla dvojnásobná početní výhoda. Skórovat se jim však podařilo až v další přesilové hře. Na začátku 12. minuty se prosadil Kadeřábek. Buldoci však záhy opláceli stejným způsobem. Landa před brankou našel Gardoně a matador poslal vyloučeného Hataše z lavice hanby už po osmi sekundách.

Výborně bruslící Vlci šli znovu do vedení po pěti minutách hry ve druhé třetině, kdy se po nepřehledném závaru prosadil Bacovský. Přesně s koncem 28. minuty ale odpověděl nejlepší střelec domácích Jiří Scherzl,jehož vybídl ke skórování pěknou přihrávkou opět Landa. Řisuty vstřelená branka ještě více nabudila a najednou ostřelovaly brankáře Hanouska ze všech pozic. Tomu však pomohla i tyč, a proto se šlo do kabin znovu za nerozhodného stavu.

Třetí část přinesla opravdové vyvrcholení velkého dramatu. Jen 35 vteřin od jejího začátku stačilo Tomáši Landovi, aby ke dvěma asistencím přidal i gól a Buldoci poprvévedli. Jablonečtíse ale v dalších minutách do svého soka zakousli jako opravdoví vlci a jen díky skvělým zákrokům brankáře Nováka se skóre neměnilo. Když už to vypadalo, že domácí vedení udrží, vybral si jejich hrdina mezi tyčemi jedinou slabší chvilku v zápase. 74 vteřin před sirénouho nenápadnou ranou z pravého křídla nachytal Kapička. „Bohužel jinak vynikající Novák udělal hrubou chybu, zřejmě to podcenil,“ litoval zaváhání svého svěřence a jmenovce trenér Eduard Novák.

Výborný zápas tak dospěl do prodloužení. Zněj se odehrála minuta, když Kos parádně vyslal do úniku rychlonohého Bezoušku . Ten se tváří v tvář Hanouskovi nemýlil a vystřelil tak pro řisutské Buldoky alespoň druhý bod.

Trenér Řisut Eduard Novák po utkání ocenil kvalitu soupeře. „Jablonec se ukázal jako velice těžký soupeř z horní poloviny tabulky. Výborně bruslili a nepříjemně napadali,“ zahájil domácí stratég a pokračoval v hodnocení zápasu. „Začali jsme trochu s respektem a první třetina nebyla z naší strany úplně podle představ. Druhá část už byla výrazně lepší. Ale když jsme dali třetí branku, tak jsme se bohužel příliš zatáhli a soupeř nás dostal pod velký tlak.“

Novák byl nakonec spokojen i se dvěma body a pochválil také aktéry vítězné branky. „Tam jsme využili rychlého Bezoušky, který dostal od Kose famózní přihrávku. Takové vítězství je pro nás obrovsky povzbuzující,“ uzavřel domácí kouč.

Branky: 14. Gardoň (Landa), 29. Scherzl (Landa), 41. Landa (Gardoň, Mádl),62. Bezouška (Kos) - 12. Kadeřábek (Kapička, Beránek),26.Bacovský(Kapička), 59. Kapička (Bacovský). Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 7:5, navíc Prokeš (J) na 10 min., využití: 1:1. Diváků: 130. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 1:0.

Řisuty: Novák – Mádl, Sedláček, Babický, Aschenbrenner, Čížek, Čermák, Fiala – Scherzl, Gardoň, Landa – Hlusička, Kos, Bezouška – Lapáček, Wolf, Krégl – Suchý, Hoffmann.

Jablonec: Hanousek – Beránek, Černý, Hataš, Ulrich, Chládek, Duda – Bacovský, Kadeřábek, Kapička – Špak, Šejnoha, Stehno – Zeman, Prokeš, Drak.
Martin AUGUSTIN