HC Řisuty - HC Roudnice n/L 9:0 (2:0, 4:0, 3:0)

Už pohled na liduprázdnou hostující střídačku dával tušit, že se tentokrát překvapení konat nebude. Přesto nabádal kouč Řisut Eduard Novák své svěřence k maximálnímu soustředění. „My jsme loňské play – off také hráli nadvanáct lidí a dařilo se nám v něm. Spíše než počet hráčů rozhoduje jejich kvalita a také srdíčko," upozornil domácí trenér.

Řisuty do utkání nastoupily bez své největší hvězdy Radka Gardoně (nemoc), ale mrzet je to nakonec nemuselo. Roudnice v první třetině svému soupeři ještě jakžtakž vzdorovala. Na přelomu první a druhé třetiny ale její sebevědomí dostalo rozhodující úder. Nejprve totiž 6 vteřin před koncem úvodní části zvýšil v přesilovce na 2:0 Scherzl a hned po přestávce v čase 20:11 přidal třetí zásah domácích kladenský junior Melka. „Takové góly jsou vždycky důležité, ale nemusí být klíčové, jak jsme se už letos několikrát přesvědčili,“ připomněl řisutský lodivod některé zbytečně ztracené zápasy v letošní sezoně. Buldoci už poté proměnili utkání v exhibici a v závěru neúspěšně útočili i na „desítku“.

Domácího trenéra především těšilo, že jeho hráči soupeře nepodcenili, čehož se před utkáním trochu obával „Tři dny jsme se na ten zápas připravovali. Snažil jsem se na hráče vytvářet určitý tlak, aby k tomu přistoupili maximálně odpovědně,“ řekl Novák a pokračoval. „Především jsme se snažili klást důraz na defenzivu, protože v útoku ty šance proti takovému soupeři přijdou sami.“ I přes druhé čisté konto brankáře Marka Nováka v řadě ale na hře několik chyb našel.

„Především v první třetině jsme tam měli pár okének a soupeř se asi dvakrát dostal do přečíslení,“ vysvětlil trenér Buldoků. Řisuty svůj úkol splnily a teď se už mohou v klidu chystat na poslední tři zápasy základní části „Rádi bychom se posunuli alespoň na dvanácté místo. Vždyť ve hře je ještě devět bodů,“ burcuje Novák bojového ducha svých svěřenců.

Branky: 5. Bezouška (Kos), 20. Scherzl (Mádl, Melka), 21. Melka (Scherzl), 24. Kos (Babický, Hegenbart), 33. Bezouška, 39. Hegenbart, 51. Hoffmann (Hlusička), 56. Hlusička (Hoffmann), 56. Sedláček (Melka).Rozhodčí: Florian – Fiala, Dominik. Vyloučení: 5:7, navíc Sailer 10 min, Novák (oba ROU) 10 min a dku. Využití: 3:0. Diváci: 130.

Řisuty: Novák – Mádl, Sedláček, Babický, Čížek, Fiala – Hlusička, Melka, Kos, Lapáček, Krégl, Bezouška, Bláha, Scherzl, Landa, Hegenbart, Hoffmann, Suchý.

Roudnice: Davídek (33. Kareš) – Kaplan, Brožovský, kohoutek, Kala – Hartman, Dobiáš, Moro, Křepelka, Novák, Sailer, Jeschke.