Kobra Praha – HC Řisuty 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

„Věděl jsem, že se nám na Kobře nedaří, i proto jsem poslední tréninky hráče mobilizoval, že budou muset hrát naplno,“ hlásil po utkání trenér hostů Eduard Novák.

Jeho tým skutečně začal dobře a po pěkně sehrané přesilovkové akci Mádla ho poslal do vedení Landa. Jenže další šance zůstaly dlouho nevyužity, když domácím výtečně zachytal brankář a hráli hodně obětavě.

Před koncem druhé části ovšem chybovali, ke kotouči se dostal vrchní řisutský šutér Scherzl a zvýšil na 0:2.

Klid hostům dlouho nevydržel. I oni ve třetím dějství hrubě chybovali a necelých dvanáct minut před koncem dal přesně mířící Culka zápasu nový náboj. Kobra zabrala, přitlačila Řisuty před jejich bránu, ale vyrovnat už nedovedla.

„Ten tlak už dlouho netrval, bylo to tak tři, čtyři minuty. Jinak jsme ten zápas zvládli dobře, jen jsme neproměňovali šance. Bylo jich opravdu hodně,“ řekl Eduard Novák, jenž už měl k dispozici navrátilce z univerziády v Číně Wolfa.

Hodnotil ale hlavně kladenského juniora Antonína Melku, jehož postavil do centra prvního útoku místo Gardoně. „Melka má podobný grif jako Gardoň, ale přece jen hraje třetí zápas a je vidět, že se musí na mužský hokej trochu adaptovat. Dělá to ale velmi rychle. Myslím, že má nakročeno do prvního kladenského týmu,“ dodal Novák.

Branky: 48. Culka – 6. Landa (Mádl), 36. Scherzl.

Řisuty: Novák – Sedláček, Mádl, Babický, Čížek, Čermák, Fiala – Scherzl, Melka, Landa – Bezouška, Kos, Bláha – Lapáček, Hlusička, Wolf.