HC Stadion Litoměřice - HC Řisuty 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

„Jsem spokojený s příštím soupeřem i se způsobem, jakým jsme zakončili základní část. Ukázali jsme svoji sílu,“ pochvaloval si trenér Řisut Eduard Novák.

Hostům se zápas povedl o mnoho lépe a aktivnější byli od začátku, když skóre brzy otevřel jejich kanonýr Scherzl. Na tuhle trefu ještě domácí odpověděli po pěkné akci zkušených Patzenhauera s Antošem, kterou zakončil Šnajdr, ale v závěru třetiny Řisuty ubránily přesilovku domácích, Bezouška navíc ujel do sóla a dal na 1:2.

Pak se lámal chleba, protože Šnajdr brzy srovnal a vzápětí měly Litoměřice další tutovku, jenže Kloz neproměnil.

Od druhé třetiny už hosté dominovali. Wolf ještě mířil do tyče, ale poté Kos využil přesilovku a trefil se také Landa. V závěrečném dějství si hosté náskok hlídali a dokonce byli údernější. Jednu z šancí využil zblízka mladík Melka a stanovil účet na konečných 2:5.

Jediné co mohlo kouče Nováka mrzet je jedenáct vyloučených. „Rozhodčí na nás byl přísný. Měl velkou fantazii,“ prohlásil kouč a dodal: „Teď si odpočineme a v úterý pojedeme do Hradce k prvnímu utkání.“

Branky: 9. Horejsek (Patzenhauer, Antoš), 18. Šnajdr (Zuziak, Hlusička) -6. Scherzl (Suchý),17. Bezouška (Babický), 33. Kos (Bezouška), 38. Landa,
50. Melka (Sedláček, Scherzl).Rozhodčí: Stolín - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 6:11, využití: 0:2.

Litoměřice: Volke - Jakl, Kaltenböck, Kouba, Kolbaba, Vejvoda, Hilmich - Patzenhauer, Procházka, Hlusička, Zuziak, Petrus, Myšík, Svoboda, Kloz, Novák, Antoš, Buďa, Šnajdr, Horejsek.

Řisuty: Schwamberger– Mádl, Sedláček, Babický, Čížek, Čermák, Fiala, Aschenbrenner – Landa, Melka, Scherzl, Kos, Hegenbart, Lapáček, Hlusička, Wolf ,Suchý , Hoffmann.