HC Řisuty - HC Děčín 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Domácí trenér Jan Novotný měl přitom z prvního utkání roku 2010 trochu obavy. „Zápas po delší pauze není nikdy jednoduchý. Jakékoliv tréninkové utkání nenahradí to ligové“ vysvětloval domácí kouč. Především první část jeho slova potvrdila, v defenzivě se obě mužstva dopouštěla trestuhodných zaváhání. Děčínští tak šli dvakrát do vedení, na které ale dokázal v obou případech odpovědět Tomáš Landa. „V první třetině byla na nás i na soupeři nerozehranost znát a hra místy neměla ani hlavu ani patu,“ připustil Novotný.

Jeho svěřenci však ve druhé dvacetiminutovce zlepšili defenzivu a naopak jejich rychlost v ofenzivě dělala děčínským bekům velké problémy. „Do té potřebné herní pohody jsme se dostali dříve než soupeř a to bylo klíčové,“ pochvaloval si kouč Buldoků. V třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale větší příležitosti si vytvářely Řisuty, které krátce po polovině duelu dvěma brankami Michala Bezoušky během 78 vteřin odskočily na dvoubrankový rozdíl. Domácí kanonýr se nejprve trefil tvrdou ranou z dálky a poté proměnil backhandovým blafákem i trestné střílení. „Ty dva góly byly rozhodující,“ pochválil svého útočníka Novotný a dodal. „Jen mě mrzí, že jsme potom neproměnili další šance, mohli jsme mít klid daleko dříve.“

Děčín se nevzdal a v úvodu třetí části soupeři několikrát zle zatopil. Narážel však na jeho tradiční oporu – brankáře Pospíšila. Pečeť na vítězství Řisut pak přidal necelé čtyři minuty před koncem Pavel Hegenbart. Závěrečná přesilovková trefa hostujícího Zákoutského už byla jen kosmetickou úpravou skóre.

„Z vítězství mám velkou radost. Vždyť Děčín má v kádru kvalitní hráče. Výborný je Král a jejich nová posila Oliverius byl loni snad nejlepší v soutěži. Do nového roku jsme vstoupili úspěšně a doufám, že v tom budeme pokračovat i nadále,“ uzavřel Jan Novotný své hodnocení zápasu.

HC Řisuty – HC Děčín 5:3 (2:2, 2:0, 1:1). Branky: 7. Landa, 19. Landa (Scherzl), 33. Bezouška (Čermák), 34. Bezouška z ts., 56. Hegenbart (Bezouška, Kos) – 4. Chvátal (Stezka, Oliverius), 18. Luka (Chvátal, Oliverius), 60. Zákoutský (Marek). Rozhodčí: Pražák – Komárek, Krátký. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:2. Diváci: 110.

Řisuty: Pospíšil – Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák, Procházka, Fiala – Landa, Wolf, Scherzl – Bezouška, Kos, Hegenbart – Klaus, Hlusička, Bláha – Lapáček, Jaroš.

Děčín: Zikmund – Jaroměřský, Sádovský, Stezka, Loučka, Marek, Brož, Zákoutský – Tomeček, Štverák, Zúbek, Filipovský, Král, Valko, Chvátal, Oliverius, Luka, Žák, Sladký, Místecký.