Hosté začali dobře a bleskově využili po pouhých pěti vteřinách svou druhou přesilovku. Hned po Wolfově buly přistrčil Mádl puk Sedláčkovi a ten Volkeho bombou propálil. Ve zbytku třetiny zápasu kralovali, jenže bez gólového efektu. Nevyužili žádnou ze zbylých šancí a Volke ji překazil radost i při nájezdu tří na jednoho.

Ve druhé části přece jen domácí přidali, několikrát zaměstnali Pospíšila, jenže ten odolal a místo toho se skóre měnilo opět na straně Řisut. To se k volnému puku dostal centr první formace Wolf a zblízka nedal Volkemu naději.

Pospíšil podržel hosty i v úvodu třetí části, když lapil sólový nájezd produktivního Horčičky a poté i další sólo exkladenského Jakuba Hlusičky, který si zahrál proti svému o čtyři roky staršímu bratrovi Michalovi. Jinak ale Pospíšilovi spoluhráči odehráli v obraně skvělé utkání.

„Domácí vyhráli šest utkání v řadě, o to víc nás úspěch těší. myslím, že byl úplně zasloužený, protože hlavně bruslařsky jsme byli lepší. Pouze nás tradičně limitoval počet proměněných šancí,“ řekl hostující trenér Jan Novotný, jehož mužstvu tleskali i někteří litoměřičtí diváci, jich se sešlo v hale pět stovek. „To bylo příjemné, ale dnes jsme opravdu hráli perfektně,“ dodal spokojený Novotný.

Řisuty si opět zahrají ve středu, kdy je čeká dohrávka na ledě Sokolova. Ten hraje svá domácí střetnutí v Karlových Varech.

Branky: 9. Sedláček (Mádl, Wolf), 28. Wolf (Bláha, Čermák). Rozhodčí: T.Würtherle, J.Frodl, J.Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0.

HC Stadion Litoměřice: Volke - Kolbaba, Kouba, Musílek, Kaltenböck, Zenk, Holomek - Horejsek, Slížek, Horčička – J. Hlusička, Procházka, Buďa - Šnajdr, Šrámek, Novák - Veverka, Kauschitz, Svoboda.

HC Řisuty: Pospíšil - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák - Landa, Wolf, Scherzl - Hegenbart, Kos, Bezouška - Bláha, Klaus, Jaroš (41. M. Hlusička).