Domácí museli do boje bez gólmanské jedničky Pospíšila i stálých členů prvních dvou útočných formací – Scherzla a Hegenbarta. „Výkon to ovlivnilo, i když vymlouvat se na to nechci,“ podotkl trenér Řisut Jan Novotný.

Náhradník Schwamberger inkasoval od Slámy už ve 2. minutě, ale domácím vázl hlavně útok. V úvodních dvou částech měli osm přesilovek, ale nevyužili žádnou. A když za necelé dvě minuty druhé třetiny dostali další dvě slepené branky, bylo po nich. „Psychicky to s námi zamávalo,“ přiznal Novotný.

Jeho tým pak dostal ještě dva góly, aby se čestného úspěchu dočkal až tři vteřiny před závěrečnou sirénou. To využil ranou od modré desátou početní převahu Vyskočil. „Byla to malá náplast za naši námahu. Jinak to byl nepovedený zápas, v němž nám prostě nešlo nic. Soupeř využíval šance a vyhrál zaslouženě,“ přiznal zklamaný Jan Novotný.

HC Řisuty – HC Sokolov 1:5 (0:1, 0:3, 1:1). Branky: 60. Vyskočil (Bláha) - 2. Sláma, 21. Soukup (Kukla), 22. Diblik (Račanský), 36. Sopr, 56. Topinka (Sopr).