Úvodní třetinu prohráli hosté 0:1 jen díky výbornému Lvovi v bráně, tak špatní byli. "Vůbec jsme nehráli to, co jsme si řekli. Museli jsme si to v přestávce zopakovat, pak už to konečně fungovalo a byli jsme najednou lepší," konstatoval kouč Řisut Jan Novotný.

Jeho tým ve druhém dějství nakopl Tomáš Landa a čistým hattrickem otočil na 1:3. Na všechny branky mu přihrálcentr první formace Matěj Kos, který hattrick nastřílel před týdnem v Sokolově. Tehdy mu na všechny úspěchy přihrál Landa, teď bylo vše přesně naopak."Je fajn, že to dnes sedlo Tomášovi, ale opravdu musíme vidět, že každou vstřelenou brankou stojí i spoluhráči. Musíme hrát naprosto týmově," upozornil Novotný.

Problém hostů se zrodil na konci 46. minuty, kdy Špindler snížil. Jenže už za půl minutky se Kos projel celým kluzištěm (přihrával kdo jiný než Landa) a vrátil Řisutům uklidňující dvougólový náskok. "Byl to hodně důležitý moment, protože domácí byli po gólu v krátké euforii, naštěstí jen chvíli," ulevil si kouč Buldoků.

V závěru panovala na ledě trochu nervozita, z hlediště se na led snesly i plastové lahve, ale výsledek už se neměnil. "Oba celky o víkendu prohrály, proto jsem rád, že jsme se zase chytili my a ne Klatovy, které navíc hrály doma a pro úspěšný výsledek udělaly maximum," doplnil Jan Novotný, jemuž se opět neprosadil kromě první formace nikdo jiný. A zvláště třetí a čtvrtá by úspěch potřebovaly, v sezoně zatím moc vidět nejsou. "Už jsem to říkal po sobotním utkání s Mostem. Zatím ještě máme trpělivost, protože mohou přijít zranění a hráče ze třetí a čtvrté pětky budeme potřebovat rozehrané. Ale musí přidat, jinak prostě budou hrát ti lepší," uzavřel trenér týmu ze Slánska.

Branky: 2. Holub, 46. Špindler (Špiler) - 24. Landa (Scherzl), 27. Landa (Scherzl), 37. Landa (Scherzl), 47. Kos (Babický). Rozhodčí: Mertl - Suchánek, Černý.

Klatovy: Jež - Fiala, Zeman, Špiler, Poustka, Plánička, Kašpar, Černý, Tureček - Kajer, Roušal, Vondryska, Špaček, Steiner, Špindler, Kepl, Babka, Švík, Holub, Pavlis, Čuban - Trenér: Mužík.

Řisuty: Lev - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Ton, Čermák, Fiala, Landa, Kos, Scherzl, Procházka, Kraus, Dušek, Bláha, Křepelka, Hlusička, Wolf, Jaroš, Suchý - Trenér: Novotný.