Domácí v první třetině trošičku svázala důležitost utkání, které toužili vyhrát a odskočit hostům na čtyřbodový rozdíl. A tak mladý celek Roudnice třetinu ovládl a vytvořil si minimálně čtyři výborné příležitosti ke skórování.

Pokud se věci vyvíjejí takhle špatně, rozhodují osobnosti. Řisuty takovou nedávno objevily v brankáři Janu Pospíšilovi, jemuž nevyšlo angažmá v Rusku a a vrátil se, kde loni skončil. „Pospíšil nás v první třetině ohromně podržel, patří mu dík. Hra se nám vůbec nedařila,“ přiznal kouč domácích Jan Novotný.

Po změně stran už to bylo podstatně lepší, i když k pohodě pomohl Řisutům teprve náhodný zásah Jaroše ve 27. minutě. Hráč sice v obrovské šanci netrefil odkrytou klec, ale puk se záhadně do sítě přece jen dostal. „Už jsem se chytal za hlavu, jak tohle nemůže proměnit. A najednou byl gól,“ usmál se Novotný.

Jeho celek poté postupně hru ovládl a v závěru prostředního dějství udeřil ještě dvakrát.

Krásný byl hlavně gól Krause, jenž se natlačil ze strany na gólmana, položil si ho, objel a zasunul. Další gól domácích sice uznán nebyl, ale ještě do přestávky Kos přepychově oslovil Landu a ten ranou pod horní tyč dal už na 3:0.

V poslední části už Novotného parta výsledek hlavně hlídala, přesto ještě jeden zásah přidala. Dorážkou se o něj postaral Wolf, pro něhož kouč našel speciální pochvalu. „Hrál možná nejlepší zápas v sezoně a tu branku si zasloužil. Ale od druhé třetiny si pochvalu zaslouží celý mančaft, protože Roudnice disponuje hodně dravým, živelným a kvalitním mužstvem,“ doplnil Jan Novotný, jehož svěřence čeká ve středu ještě jeden důležitý mač – doma ve Slaném od 18 hodin hostí Kobru Praha.

HC Řisuty – HC Roudnice nad Labem 4:0 (0:0, 3:0, 1:0). Branky: 27. Jaroš, 36. Kraus (Suchý), 40. Landa (Kos), 49. Wolf (Suchý, Nestrašil). Rozhodčí: Würtherle - Frodl Špůr. Vyloučení: 5:6, bez využití.

Řisuty: Pospíšil - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák, Ton, Fiala - Landa, Kos, Scherzl - Procházka, Kraus, Suchý - Bláha, Křepelka, Hlusička - Wolf, Jaroš, Nestrašil.

Roudnice nad Labem: Knap – F. Bílek, Antal, Topič, Knesl, T. Novák, Boháček - Chamrád, Mrňa, Božilov, Antončík, Sailer, Kotrba, Sladký, Štěpán, Veselý, Toma, P. Bílek.