Zápas začal docela divoce. Řisutský Scherzl otevřel skóre už ve 2. minutě, domácí Sladký za moment vyrovnal a v 11. minutě už Roudnice hrající bez nejproduktivnějšího hráče soutěže Mrni vedla po ráně Knesla. Na vyrovnání se pak ale čekalo až do poslední minuty druhé třetiny, kdy si najel do pásma na tři bránící hráče Landa a dva metry za modrou poslal svůj švih parádně do vinglu Knapovy svatyně.

Ve třetí části pak hosté byli blíž rozhodující trefě a Jaroš ji dokonce s největší pravděpodobností vstřelil, jenže puk vyletěl ze síťky a videorozhodčí jako v extralize k dispozici nebyl.

V prodloužení byli zase blíž gólu domácí, ale Tomovi Pospíšil trestné střílení nařízené za zákrok Tona lapil. „To byly výtky směrem k rozhodčím. Náš gól byl úplně jasný, ale domácí brankový sudí samozřejmě červené světlo nerozsvítil. A zákrok Tona faulem také nebyl,“ hněval se trochu trenér Řisut Jan Novotný.

Na řadu přišly nájezdy, v nichž se domácím dařilo a Kotrba i Šrámek uspěli. Na druhé straně se to povedlo pouze druhému střelci – P. Procházkovi, naopak Kos s Břízou nedali. „Dnes musím vyseknout poklonu domácím, kteří předvedli neskutečné tempo a nasazení. Mají mladý tým a bruslili opravdu skvěle. Naproti tomu my jsme zase bojovali s bídou v koncovce,“ ulevil si Jan Novotný.

HC Roudnice – HC Řisuty 3:2 na nájezdy (2:1, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 4. Sladký (Toma), 11. Knesl, roz. náj. Šrámek - 2. Scherzl (Křepelka, Jonáš), 40. Landa. Rozhodčí: P. Wurtherle - Jechoutek, Kotek.

HC Roudnice nad Labem: Knap - Boháček, Knesl, Bílek, Chalupa, Novotný, Antal - Bozilov, Kotrba, Antončík - Toma, Novák, Šrámek - Janíček, Sladký, Sailer – Teubner.

HC Řisuty: Pospíšil - Mádl, Ton, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala - Landa, Kos, Bříza - Procházka Petr, Kraus, Hlusička - Wolf, Křepelka, Scherzl - Bláha, Jaroš.