Unikátní byl duel v tom, že hosté dostávali neskutečné branky. "Nejdřív ubráníme celé oslabení, můžeme puk vyhodit, ale neuděláme to a dostaneme gól. A druhou a čtvrtou branku dostaneme ve vlastní přesilovce," hromoval kouč Řisut Jan Novotný.

Zprvu se přitom nezdálo, že půjde o dramas penaltovým koncem.V polovině 6. minuty poslal hosty do vedení Kos a poté, co Dušek ve druhé části vyrovnal, vrátil brzy hostům náskok Sedláček. Jenže přišel první zásah Kobry v oslabení a do třetího dějství vstupovaly oba celky na stejné startovní čáře.

Lépe se odpíchla Kobra a dvěma trefami vedla dvanáct minut před koncem už 4:2. Blamáž ještě Řisuty odvrátily, když samy udeřily v oslabení dorážkou Landy, jemuž při forčekingu hodně pomohl Kos. Ten se pak tři a půl minuty před koncem podílel i na vyrovnávací trefě Scherzla.

Prodloužení nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy. Domácí kulometčíci proměnili všechny a překvapení bylo na světě

Více o zápase na Kobře i hromech a blescích kouče jana Novotného čtěte v pondělním vydání Kladenského deníku (17.1.).

Kobra Praha - HC Řisuty 5:4 nn (0:1, 2:1, 2:2). Branky a nahrávky: 24. Dušek, 35. Georgiev (Kocman), 46. Dušek (Růžek), 48. Louzek, roz. náj. Holý - 6. Kos (Landa, Scherzl), 33. Sedláček (Kraus), 51. Landa (Kos), 57. Scherzl (Kos).