Zápas v Benešově rozjeli hosté podle svých představ. Po první třetině vedli rychlým zásahem obránce Tona, jenž se trefil ranou od modré, jenže po přestávce se začaly dít věci.

Rozhodčí v těch chvílích Řisutům podle slov trenéra Jana Novotného vůbec nepřál a domácí ze dvou přesilovek rychle vyrovnali. Chviličku po druhém zásahu navíc jejich obranu dostal parádní akcí exkladenský dorostenec Medřický a rázem to bylo 3:1. „Tenhle obrat ale svému mužstvu nevyčítám, protože jsme v sobotu měli dva soupeře. Kromě Benešova i rozhodčí. Ven jsme chodili i za to, že jsme jen stáli na ledě,“ hartusil na arbitry Jan Novotný.
Jenže jestli se Vodní lvi trefili třikrát za čtyři minuty, od 32. minuty hosté kontrovali ještě rychleji a z 3:1 na 3:4 upravili za minuty tři.

Vše odstartoval Kraus rychlým objetím brány, pak se trefili Kos a dorážkou Veselý.

V poslední části sice domácí ještě jednou vyrovnali, ale zbytek duelu patřil hostům. Kos ještě trestné střílení v 50. minutě nevyužil, ale o chvíli později se do chytrého zakončení proklestil mladík Křepelka a mazácky rozhodl.

„Parádní branka a za tři body, které jsme už nutně potřebovali. Mužstvo pochválím, že se po třech gólech oklepalo a podalo výborný výkon. Vyčtu mu jen neproměněné šance. Vrcholem bylo zahozené trestné střílení,“ dodal Jan Novotný.

Vodní lvi Benešov – HC Řisuty 4:5
(0:1, 3:3, 1:1). Branky: 23. Kaňka, 26. Holánek L., 27. Medřický, 46. Holánek L. - 4. Ton, 32. Kraus , 32. Kos, 35. Veselý, 53. Křepelka.