Řisuty - Benešov 6:5 na nájezdy (0:3, 3:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Zajímavý ofenzivní hokej a navíc drama do posledních vteřin přineslo utkání Řisuty – Benešov. Po první třetině, kterou hostující Vodní Lvi vyhráli snadno 3:0, by si přitom asi nikdo nevsadil, že se Buldoci dokáží do zápasu nejenom vrátit, ale dokonce ho i po nájezdech vyhrát!

Úvodní dvacetiminutovka jednoznačně patřila hostům. Už v čase 1:40 využil přesilovku hráč se slavným jménem Jágr a do konce třetiny se Vodní Lvi prosadili zásluhou Zemana a Jakuba Verbíka ještě dvakrát. „Já jsem přitom hráče upozorňoval, aby si dali na úvod zápasu pozor. Vždyť stejně špatně jsme začali i v Benešově,“ pokáral své svěřence řisutský lodivod Eduard Novák.

Jeho hráči se ale ve druhé třetině neuvěřitelně zvedli a vlétli do ní jako uragán. V čase 21:38 tak domácí po brankách Sedláčka a Lapáčka prohrávali už pouze o branku. Buldoci svého soupeře tlačili i nadále a ve 36. minutě Hegenbart v početní výhodě dokonce vyrovnal. „Ta první třetina mě samozřejmě v klidu nenechala. V kabině jsme si k tomu něco řekli a hráči si to vzali k srdci. Druhou část jsme pak odehráli s daleko větším nasazením a mnohem lépe bruslili,“ pochvaloval si Novák.

Ale stejně jako Řisuty do druhé,vlétl Benešov do závěrečné periody a po 78 vteřinách byl stav 5:3 v jeho prospěch. Domácí však ani tentokrát zbraně nesložili a záhy odpověděli Hlusičkovou bombou, která málem protrhla síť. Vyrovnání zařídil svým druhým gólem v zápase tři minuty před koncem Hegenbart.

V pro­dloužení měly řadu šancí rozhodnout oba týmy. Ani jeden z nich však nedokázal využít ani nabídnutou přesilovou hru 4 na 3 a vítěze zápasu tak musely určit až nájezdy.

„Ve třetí třetině už bylo na misce vah, které mužstvo to dotáhne do vítězného konce. My jsme měli velké šance a oni také. Myslím si, že to nakonec skončilo zaslouženě smírně a prodloužení i nájezdy, to už je vabank,“ vykládal domácí kouč.

V penaltové loterii se jako jediný trefil ve druhé sérii Kos, který tak dokonal řisutský obrat.

Řisutům se v poslední době nájezdy příliš nedařily. „Nám se dnes poštěstilo po dlouhé době na penalty vyhrát, z čehož mám velkou radost,“ přiznal Novák. Toho potěšila ještě jedna věc. „Jsem moc rád, že hráči zápas nevzdali a bojovali až do poslední vteřiny,“ uzavřel.

Branky: 21. Sedláček (Scherzl, Melka), 22. Lapáček (Wolf, Hlusička), 36. Hegenbart (Kos), 44. Hlusička, 57. Hegenbart (Bezouška), rozhodující nájezd Kos – 2. Jágr (Novák, Verbík R.), 15. Zeman (Verbík R., Holánek), 18. Verbík J. (Kaňka), 41. Macek (Kaňka, Kocman), 42. Vacek (Strnad) Rozhodčí: Vilt – Šulo, Vrtík. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváků: 150. Třetiny: 0:3, 3:0, 2:2 - 1:0.

Řisuty: Novák – Mádl, Sedláček, Babický, Čížek, Čermák, Fiala – Landa, Melka, Scherzl – Hegenbart, Kos, Bezouška – Lapáček, Hlusička, Wolf – Suchý, Bláha, Hoffmann.

Benešov: Babka – Košatka, Verbík J., Zeman, Toman, Macek, Novák, Verbík R, Pešek – Kounovský, Kaňka, Kocman – Peťovský, Jágr, Moravec – Strnad, Holánek, Vacek - Starec.