AKTUALIZOVÁNO: Přestřelku uťal až Kosův nájezd

Řisuty - Předposlední kolo základní části 2. ligy mělo na kontě zápas Řisut s Benešovem. Zápas se vyvinul ve velkou přestřelku a k vidění bylo celkem jedenáct gólů. Poslední z nich padl až při samostatných nájezdech a vstřelil ho domácí Matěj Kos.

7.3.2009

HC Řisuty, založen 1949Foto:

Řisuty - Benešov 6:5 na nájezdy (0:3, 3:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Zajímavý ofenzivní hokej a navíc drama do posledních vteřin přineslo utkání Řisuty – Benešov. Po první třetině, kterou hostující Vodní Lvi vyhráli snadno 3:0, by si přitom asi nikdo nevsadil, že se Buldoci dokáží do zápasu nejenom vrátit, ale dokonce ho i po nájezdech vyhrát!

Úvodní dvacetiminutovka jednoznačně patřila hostům. Už v čase 1:40 využil přesilovku hráč se slavným jménem Jágr a do konce třetiny se Vodní Lvi prosadili zásluhou Zemana a Jakuba Verbíka ještě dvakrát. „Já jsem přitom hráče upozorňoval, aby si dali na úvod zápasu pozor. Vždyť stejně špatně jsme začali i v Benešově,“ pokáral své svěřence řisutský lodivod Eduard Novák.

Jeho hráči se ale ve druhé třetině neuvěřitelně zvedli a vlétli do ní jako uragán. V čase 21:38 tak domácí po brankách Sedláčka a Lapáčka prohrávali už pouze o branku. Buldoci svého soupeře tlačili i nadále a ve 36. minutě Hegenbart v početní výhodě dokonce vyrovnal. „Ta první třetina mě samozřejmě v klidu nenechala. V kabině jsme si k tomu něco řekli a hráči si to vzali k srdci. Druhou část jsme pak odehráli s daleko větším nasazením a mnohem lépe bruslili,“ pochvaloval si Novák.

Ale stejně jako Řisuty do druhé,vlétl Benešov do závěrečné periody a po 78 vteřinách byl stav 5:3 v jeho prospěch. Domácí však ani tentokrát zbraně nesložili a záhy odpověděli Hlusičkovou bombou, která málem protrhla síť. Vyrovnání zařídil svým druhým gólem v zápase tři minuty před koncem Hegenbart.

V pro­dloužení měly řadu šancí rozhodnout oba týmy. Ani jeden z nich však nedokázal využít ani nabídnutou přesilovou hru 4 na 3 a vítěze zápasu tak musely určit až nájezdy.

„Ve třetí třetině už bylo na misce vah, které mužstvo to dotáhne do vítězného konce. My jsme měli velké šance a oni také. Myslím si, že to nakonec skončilo zaslouženě smírně a prodloužení i nájezdy, to už je vabank,“ vykládal domácí kouč.

V penaltové loterii se jako jediný trefil ve druhé sérii Kos, který tak dokonal řisutský obrat.

Řisutům se v poslední době nájezdy příliš nedařily. „Nám se dnes poštěstilo po dlouhé době na penalty vyhrát, z čehož mám velkou radost,“ přiznal Novák. Toho potěšila ještě jedna věc. „Jsem moc rád, že hráči zápas nevzdali a bojovali až do poslední vteřiny,“ uzavřel.

Branky: 21. Sedláček (Scherzl, Melka), 22. Lapáček (Wolf, Hlusička), 36. Hegenbart (Kos), 44. Hlusička, 57. Hegenbart (Bezouška), rozhodující nájezd Kos – 2. Jágr (Novák, Verbík R.), 15. Zeman (Verbík R., Holánek), 18. Verbík J. (Kaňka), 41. Macek (Kaňka, Kocman), 42. Vacek (Strnad) Rozhodčí: Vilt – Šulo, Vrtík. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváků: 150. Třetiny: 0:3, 3:0, 2:2 - 1:0.

Řisuty: Novák – Mádl, Sedláček, Babický, Čížek, Čermák, Fiala – Landa, Melka, Scherzl – Hegenbart, Kos, Bezouška – Lapáček, Hlusička, Wolf – Suchý, Bláha, Hoffmann.

Benešov: Babka – Košatka, Verbík J., Zeman, Toman, Macek, Novák, Verbík R, Pešek – Kounovský, Kaňka, Kocman – Peťovský, Jágr, Moravec – Strnad, Holánek, Vacek - Starec.

7.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Kvalitáři a testovači výrobků 22 000 Kč Kvalitáři a testovači výrobků, laboranti (kromě potravin a nápojů) Kontrolor ve strojírenské výrobě (dělník). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Výstupní kontrola kvality výkovků v kovárně., , Nabízíme 5 týdnů dovolené, příplatky za prostředí, svačinu zdarma. Pracoviště: Pbk zk s.r.o. provoz kladno, Průmyslová, č.p. 1343, 272 01 Kladno 1. Informace: Hana Jouglíčková, +420 312 645 128. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 9 925 Kč Asistenti pedagogů Asistent/ka pedagoga. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9925 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: , SŠ vzdělání, pedagogickou způsobilost v souladu se zák. č. 563/2004 Sb., v platném znění. , , Životopisy zasílejte na výše uvedenou e-mailovou adresu.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola kladno, vašatova 1438, příspěvková organizace, Vašatova, č.p. 1438, 272 01 Kladno 1. Informace: Blanka Vondrová, +420 312 247 513. Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 20 000 Kč Řezníci a uzenáři Řezník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o porážení jatečních zvířat a následné bourání masa. , Vyučení v oboru vítáno., Nabízíme:, - možnost ubytování, - možnost doplnění výučního listu v tomto oboru - pouze pro vážné zájemce !! - Vyžadována fyzická zdatnost a psychická odolnost.. Pracoviště: Maso domů - ocg s.r.o., pracoviště, Karlovarská třída, č.p. 62, 273 01 Kamenné Žehrovice. Informace: Oldřich Straka, +420 775 582 685. Výroba - Třídiči odpadů Třídiči odpadů - uklízeči. 13 500 Kč Třídiči odpadů Třídiči odpadů - uklízeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Jedná se o třídění odpadů a uklízecí práce., , Telefonický kontakt: vždy v pátek 10:00 - 12:00 hod.. Pracoviště: Vmk s.r.o., pracoviště, U Borovin, č.p. 1003, 272 03 Kladno 3. Informace: Vladislav Kovtun, +420 776 414 114.

Slovan Velvary (v modrobílém) podlehl doma ve své historické premiéře v ČFL Sokolu Brozany 2:3 po penaltovém rozstřelu.

Velvary spasila 97. minuta. Ale mají jen bodík

Rytíři Kladno – HC Slavia Praha 7:2, WSM liga LH, 4. 1. 2018

Kladno na Slavii velký obrat nedotáhlo

Kladensko - Čtyři body ze šesti možných vytěžily naše celky ve fotbalové divizi. Hostouň deklasovala Ostrov a vyhoupla se do čela, Kladno padlo v rozstřelu v Ostré.

Zápas se nepovedl, nehledal Svedlund výmluvy

Praha – V přípravě i v úvodu sezony Linus Svedlund nastupoval na pozici obránce. Při absenci útočníků se ale posunul do zpět do útoku. A v zápase proti domácí Slavii svůj návrat na pozici útočníka rovnou potvrdil gólem na 4:3, a tak Kladenským vykřesal naději na body. Nikdo další z Rytířů se už neprosadil a Rytíři odjeli z Edenu poraženi.