Odpoledne nabere jejich autobus směr jih, cílem cesty bude Jindřichův Hradec. Podle postavení v tabulce po základní části jsou favority borci od Vajgaru, Řisutští však mají fazónu jako řemen. O vyrovnanosti série hrané na dvě vítězství vypovídají i dva střety v základní části. Oba skončily výhrou domácího celku 4:3 a ani jednou to nebylo po 60 minutách hry.

Trenér Řisut Eduard Novák je prý celý život optimista, to ale není hlavní důvod, proč věří v úspěch. „Síla mužstva je v současnosti velká. Od Vánoc jsme pouze dvakrát prohráli a kabině je proto pohoda a odhodlání. Stát ale může všechno, play off je jiná soutěž,“ uvedl Novák, jenž si Jihočechy do play–off přál.

„Bodově od nás neskončili tak daleko, je tam hezké hokejové prostředí a poslední zápas nám tam docela vyšel, nebýt nelogicky nařízeného trestného střílení na tři tři. Sílu soupeře ale respektuji,“ vypočítal někdejší mistr světa důvody, proč si přál zrovna Hradec.

Otázka je, zda Vajgar toužil po Středočeších. „Kluci od kamarádů vědí, že nás do play–off pro naši zarputilost nikdo nechtěl,“ těšil Nováka respekt možných protivníků. Jak už ale řekl, ve vyřazovacích bojích může být všechno úplně jinak.

Ve čtvrtek nasednou do autobusu Jihočeši a vydají se na bezmála 200 km dlouhou štreku do Slaného, kde se v 18 hodin hraje odveta. „Dlouhá cesta je jediné, co mi vadí,“ přiznal Novák, jenž vyjma dlouhodobě zraněného Gardoně může počítat se všemi hráči. K dispozici bude mít devatenáct lidí do pole plus dva gólmany