V sobotu proti druhému Klášterci sice na ni brzy zadělali gólem Křepelka, nakonec se ale v kompletním složení hrající lídr tabulky musel na prahu poslední čtvrtiny základní části II. ligy poprvé v sezoně před Severočechy sklonit – 1:3.

Hosté, kteří v poslední době klátí jednoho soka za druhým, tak po šlágru 28. kola snížili ztrátu na první příčku na čtyři body. „Z naší strany to bylo nešťastné utkání. Branka soupeře byla zakletá. Vyjma nedůrazné koncovky nemohu hráčům nic vytknout,“ konstatoval trenér Jan Novotný.

Domácí si za porážku mohou do značné míry sami. Nejen že nedávali góly, ale také v kvalitním utkání s posíleným soupeřem po vedoucí brance bídně sehráli situace při nestandardním počtu hráčů na ledě. V 11. minutě v oslabení vyrovnal Stehlík a za minutu stav otočil v přesilovce Derfler.

Také poslední branku ve 36. minutě zaznamenali hosté v početní výhodě. Tentokrát dokonce ve dvojnásobné.

Řisuty mohl dostat do kontaktu pět mnut před koncem autor jejich jediné branky Křepelka, který jel od červené sám, avšak ani nezakončil.

Trenér Novotný byl přes porážku spokojený s tím, že jeho tým v prověrce s těžkým soupeřem nezklamal.

Řisuty – Klášterec n. O. 1:3 (1:2, 0:1, 0:0). Branky: 3. Křepelka – 11. Stehlík, 12. Derfler, 36. Kocek.