Předělové desáté místo je v držení hráčů Klatov a právě ti ve středu v 18 hodin budou na slánském zimním stadionu soupeřem momentálně čtrnáctých řisutských borců.

„Věřím, že vyhrajeme konečně za tři body a tím se vyhneme prodloužení a nájezdům,“ prohlásil útočník Pavel Hegenbart, jehož mrzí čtyři ztracené body ze dvou posledních zápasů venku.

V České Lípě i Jindřichově Hradci domácí vyrovnali z trestného střílení na 3:3 a v nájezdech pak vyhráli. „Škoda, že nedokážeme vedení udržet. Bývají tam ale chyby naše i rozhodčích,“ připomněl 34letý forvard nedělní zápas v Hradci, kde byl aktérem tří potyček.

„Je těžké udržet nervy na uzdě, když před brankou dostanete dva krosčeky a v době, kdy jste na čtyřech do vás dál mlátí. Pak obdržíte oba po dvou minutách. Od té chvíle se to se mnou táhlo,“ zlobil se Hegenbart.

Řisuty do dnešního utkání nastoupí bez lídra první lajny Radka Gardoně, jenž na jihu Čech dostal druhý trest do konce utkání. „Pokusíme se ho zastoupit, i když v přesilovkách to asi nedokážeme. Tam je nenahraditelný. Musíme do toho dát ještě větší kus srdce, abychom se vzhledem k celkem dobrému losu dostali co nejvýš a v play–off narazili na přijatelného soupeře,“ uzavřel Hegenbart, jenž dnes bude mít nové spoluhráče.

Z juniorů Kladna si poprvé za seniory zahrají nejlepší střelec extraligy a reprezentant do 20 let Melka a jeho parťák z první lajny Bláha.