Ve středu se na ZS ve Slaném (18) střetnou se Západočechy potřetí. „Klatovy jsou velmi kvalitní mužstvo, které těží z velmi dobré obrany a brankáře,“ uvedl lídr řisutské kabiny, kapitán Michal Mádl a vyzdvihl výkony zkušeného borce hostů Steinera. „To je taková jejich gólová jistota,“ poznamenal k hráči, jenž ale odehrál jen šest utkání.

Západočeši jsou v tabulce až čtvrtí. To naznačuje, že jejich výkony nejsou až tak vyrovnané. „Každý má svůj oblíbený tým a podle výsledků jim asi sedíme my,“ mínil borec, jenž má odehráno 225 extraligových zápasů.

Jeho tým vede tabulky s devítibodovým náskokem, a to sotva kdo čekal. „Rozhodně ani já ne. Snem každého hráče je hrát v popředí a v momentě, kdy se mu to podaří, tak si pohody užívá a hlavně váží,“ řekl obránce, který v řisutském dresu válí pátou sezonu.

Za jeho působení se u mužstva prostřídali dva nesmírně zkušení a kvalitní trenéři. Jana Novotného vystřídal Eduard Novák, jehož před sezonou nahradil opět Novotný, který měl podle Mádla zásadní výhodu.

„Oba dali týmu hodně. Novotný ale vzhledem k větší znalosti soutěže dokáže naordinovat přesně tréninkové dávky i odměřit taktiku, takže mužstvo vytěží maximum,“ konstatoval 43letý bek a se smíchem přiznal, že když se týmu daří, tak si lidé jeho věku nevšímají.

Čeho si však sám všímá, je vytrvalá bolest zraněného ramena. „Kolikrát ji během utkání musím skousnout,“ přiznal.