Stejně jako ve středu (Klatovy 3:4) ale nebyl kouč Jan Novotný s hrou mužstva příliš spokojený. „Z naší strany to bylo úměrné počasí, někteří hráči byli zamrzlí anebo už na ně přišla vánoční pohoda,“ prohlásil.

Severočeši odvedli svůj standardní výkon, který jim dlouho stačil. První třetinu vyhráli zásahem Kašťáka. Ve druhé Scherzl srovnal a prosadil si ještě jednou poté, co Šešina vrátil hostům náskok. Tentokrát se pravé křídlo první lajny trefilo v přesilovce.

Do posledního dějství trenér Novotný trošku přeskupil řady. Třetí vytvořil z mladíků Jaroše, Křepelky a Bláha, a důvěra v bažanty se domácímu kormidelníkovi vyplatila. První jmenovaný v čase 48.22 rozhodl o třech bodech pro Řisuty, které se musely vyrovnat s absencemi marodů Sedláčka, Čermáka a Kosa.

„Není umění vyhrávat zápasy, když se daří, mnohem těžší je vyhrát, když to nejde,“ připomněl Novotný známou pravdu. Jeho svěřenci si teď trošku odpočinou a už první povánoční pondělí je čeká trénink. „Musí vyjezdit ty saláty,“ poznamenal kouč.

Řisuty – Most 3:2 (0:1, 1:1, 2:0). Branky: Scherzl 2, Jaroš - Kašťák, Šešina.

Řisuty: Pospíšil - Mádl, Procházka, Vyskočil, Babický, Kašák, Fiala – Scherzl, Wolf, Landa – Bezouška, Křepelka, Hegenbart – Hlusička (41. Jaroš), Klaus, Bláha.