„Byla to z naší strany nejhorší třetina v sezoně. Byli jsme otřesní. Hráči jakoby celou noc koukali na televizi,“ neskrýval rozhořčení trenér Jan Novotný, jehož svěřenci už potřetí za sebou prohrávali v úvodním dějství o dvě branky.

Tentokrát však zápas zvrátit neuměli. „Nedokážu si vysvětlit, že mužstvo, které před dvěma dny v Klatovech podalo ve druhé a třetí třetině excelentní výkon, hrálo tak otřesně,“ láteřil kouč.

Vedoucí celek tabulky šel do druhé části za stavu 2:4. V dalším průběhu sice brankář Schwamberger neinkasoval, ale jeho spoluhráči dokázali pouze snížit, když se opět v přesilovce trefil Wolf.

V poslední části k vyrovnání nevedla ani 70 vteřin trvající dvojnásobná početní výhoda. Další potíží hostů byla totiž koncovka, ve které se trápí třeba Scherzl, jenž loni patřil k nejlepším střelcům. „V Klatovech měl pět vyložených šancí, dnes zase jel sám na bránu a nedá. Se zakončením máme problémy,“ posteskl si Novotný.

Řisuty si zahrály i kratičkou power-play, i když měly vyloučeného Kosa. Záhy ho ale následoval ještě Wolf.

Perličkou je, že před utkáním se pro nemoc telefonicky omluvil hlavní rozhodčí a utkání tak odřídil místní arbitr, který najednou vysypal šest hráčů, po třech na každé straně.

Most – Řisuty 4:3 (4:2, 0:1, 0:0).

Branky:
Tauš 2, Přeučil 2 – Jaroš, Vyskočil, Wolf. Vyloučení: 10:15 + Landa (Ř) 10 minut. Využití: 2:2.

Řisuty: Schwamberger - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Fiala, Procházka - Landa, Plichta, Scherzl - Hegenbart, Kos, Bezouška - Křepelka, Hlusička, Wolf - Jaroš, Lapáček.