Řisuty - Píísek 3:3 (0:0, 1:2, 2:1 – 0:0)

Utkání začaly lépe Řisuty. Hostující Písek v první třetině nepředvedl vůbec nic a mohl být rád, že se do šaten šlo za bezbrankového stavu. „Myslím si, že první třetina nebyla dobrá. Vázla nám kombinace i organizace hry,“ přiznal části trenér hostů Jan Rybáček. Druhou část začali jeho svěřenci podstatně lépe, a také šli ve 22. minutě do vedení, když domácí bek Sedláček zalehl kotouč v brankovišti a z následného trestného střílení skóroval Mošovský. Tentýž hráč se trefil i o 17 vteřin později a s Buldoky to nevypadalo dobře. „Zápas jsme rozehráli v dobré pohodě, ale na začátku druhé třetiny jsme inkasovali dva nešťastné góly. Tam jsme měli asi pětiminutový výpadek, kdy jsme mohli inkasovat i další branky,“ poznamenal k nešťastné pasáži zápasu lodivod Řisut Eduard Novák. Ve 24. minutě se domácí vrátili zpět do hry, když situaci dva na jednoho vyřešil přesnou střelou Landa. O chvíli později měl řisutský brankář Schwamberger velké štěstí, když puk po obrovském závaru téměř zázračně neskončil v jeho brance. Domácí si poté vypracovali několik nadějných šancí, z vyrovnání se však radovali až v úvodu druhé třetiny po úniku Scherzla. Písku však stačila na odpověď jen půlminuta – Slavík 2:3. Ve 47. minutě se ale řisutský Mádl ukázal jako správný kapitán a střelou od modré v přesilovce vyrovnal. Do konce utkání se již žádná z šancí, které si vypracovaly hlavně Řisuty, neuzúročila, a tak se oba týmy rozdělily po bodu.

Branky: 25. Landa, 41. Scherzl, 47. Mádl – 23. (z tr. střílení) a 23. Mošovský, 42. Slavík. Vyloučení: 1:5 + Janega 10 min a Scherzl 10 min (oba Řis). Využití: 1:0. Voslabení 0:0. Diváci: 100. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:1 – 0:0.

HC Řisuty: Schwamberger – Janega, Aschenbrenner., Sedláček, Fiala, Babický, Kašák, Mádl – Hegenbart, Zajíc, Bezouška, Suchý, Wolf, Jun, Klaus, Scherz, Landa, Šelicha.

Eduard Novák (HC Řisuty): Zápas jsme rozehráli vdobré pohodě, ale na začátku druhé třetiny jsme inkasovali dva nešťastné góly. Tam jsme měli takovej výpadek asi pěti minut, kdy jsme mohli inkasovat i další branky, ale měli jsme trošku štěstí. Jinak jsme v podstatě celý zápas měli ve své režii, ale pořád jsme museli dotahovat a to nás svazovalo. Nakonec musím kluky pochválit, že to zvládli. Možná jsme mohli při troše štěstí i zvítězit.
Jan Rybáček (IHC Písek): Dnešní utkání nás nezastihlo v optimální pohodě. Myslím si, že první třetina nebyla dobrá. Vázla nám kombinace i organizace hry. V průběhu utkání jsme se trošku zlepšili, ve druhý třetině jsme vedli 2:0, ale dostali jsme na 2:1. Řekli jsme si, že se musíme zlepšit ve všech herních činnostech, ale soupeř vyrovnal. Pak jsme se znovu dali na 3:2, ale dostali jsme na 3:3 a potom jsme to už uhráli na remízu. Jak jsem říkal, dneska ten výkon nebyl kvalitní. Utkání nás nezasáhlo v dobré pohodě a musíme ten výkon do play – off zlepšit. Martin Augustin