„Jsme schopni porazit kohokoliv z horní poloviny tabulky, spíše zaváháme proti týmům z poloviny spodní. A s Pískem máme psychickou výhodu, na jaře jsme je vyřadili z play–off,“ věří si trenér Eduard Novák.

Jeho slova nezní nabubřele, posuďte sami. Řisuty v sezoně s Pískem už hrály, doma ho porazily 4:1. A do sestavy se jim po vánoční pauze vrátili uzdravení klíčoví útočníci Gardoň, Scherzl, Landa a Hegenbart, jenž naposledy nedohrál kvůli trestu do konce zápasu. „Čtyři takoví hráči, to musí být znát. Takže i když Písek hraje doma a je na tom v tabulce o hodně lépe, nepojedeme tam s poraženeckou náladou,“ hlásí Novák.

Sám je bývalým slavným reprezentantem a podobného dosadili na lavičku v prosinci také Písečtí – svého odchovance Vladimíra Caldra. Od té doby Jihočeši řádili a přibrzdil je až těsně před pauzou Trutnov. Doma je porazil 2:1 a jen kvůli tomu Písek nebyl přes Vánoce v tabulce první.

„Caldr je takové jméno, že od nich určitě vyžaduje velké věci. Na druhou stranu hráči, které vede, se nemohli úplně změnit a nejsou lepší než naši. Já to vždycky vidím jen v tom, že v hokeji vítězí tým, který dá do hry více srdce. V Řisutech bojuji už třetím rok o to, abychom stejně hráli doma jako venku, ale máme v tom pořád veliké rezervy,“ lituje někdejší mistr světa, který se snaží vylepšit také koncovky utkání.

„V závěru se dopouštíme individuálních chyb a ty rozhodují zápasy. Loni se nám nic takového nestávalo a teď to přišlo. Pracujeme na tom, ale zatím jsme se nedostali na takovou úroveň, jaká by byla potřeba,“ uzavřel Eduard Novák.

Zápas v Písku začne v sobotu 3. ledna v 17.30 hodin.