„Chceme Josefovi poděkovat za všechno, co pro nás rodiče, ale hlavně pro děti udělal. A věřte, jsme z toho špatní my i děti. Známe hierarchii a nechceme s klubem válčit – na to by ve finále zase doplatily jen ty děti – ale prosté poděkování je na místě," říká za rodiče Markéta Martinů.

Mezi nimi jsou aktuálně někteří smutní, další naštvaní a zbylí bojovníci.

Zajíc podle Martinů věnoval dětem i mraky volného času, ony ho za to zbožňovaly. „Když dorazil do klubíku (dětská družina na zimáku, kterou podle Martinů úžasně vedou Aneta Ondráčková s Petrou Kvasilovou), kluci okamžitě skákali radostí. Pepa i s Radkem Aschenbrennerem a Petrem Procházkou je naučili spoustě věcí. Třeba nepustí rodiče do šatny a kluci se museli naučit oblékat se do hokejového včetně bruslí sami. Učí je nelhat, nežalovat, hlídají prospěch ve škole. To vše si mohou dovolit, protože jsou jejich morálními autoritami," vypráví Martinů.

Dík všech rodičů ale míří také na 12. ZŠ v Rozdělově. Přestože se k oprášení starého projektu stavěl leckdo negativně jako k přežitku, přes všechny možné překážky (například rekonstrukce ZS v Kladně), vše běží a ani jedno z přihlášených dětí se letos ze školy neodhlásilo.

A první třída pro další školní rok je naplněná. „Lidé ze školy zaslouží obrovskou pochvalu. V čele s ředitelem Vladimírem Dufkem, zástupkyní Ivanou Mánkovou i učitelkami z první až třetí třídy – Alenou Walzovou, Kristýnou Sladkou a Evou Kozlovou. Vždyť si představte, když vám přivezou dvacet hokejistů z tréninku. A ony je zvládnou dokonale," líčí maminka.
Mimochodem samoživitelka.

Nesedí vám to? Ale ano, i takoví rodiče dávají svoje děti do Kladna. A proč? Je to o přístupu i o penězích. „Třeba v Praze v tomhle ohledu panují mnohem ostřejší podmínky, všechno je o prachách. Kladno je pro mou rodinu ideální i kvůli dojezdové vzdálenosti," nezakrývá.

A vrací se k Zajícovi, který ve spolupráci se školou projekt sportovních tříd vydupal ze země. „Asi nikdo z nás si nedovede představit ty hodiny a hodiny práce. Vždyť on si dal osobní schůzku se všemi rodiči, nebylo snadné všechny nalákat," tvrdí Martinů.

Novému šéftrenérovi mládeže Jiřímu Kopeckému nehodlají rodiče házet klacky pod nohy. „My mu popřejeme, ať se mu ve funkci daří, aby udržel podmínky, jaké měly děti dosud," dodala maminka s tím, že se pod DÍK Zajícovi, dalším trenérům i škole podepsali všechny rodiče dětí z hokejových tříd.

Děkující rodiče…

Martinů, Hrbek, Jirotková, Hažová, Frolíková, Burgrová, Stříbrná, Havel, Wallisová, Semeradová, Loulová, Bauerová, Jícha, Černohorský, Horvat, Tulaček, Honis, Müller, Hlizová, Hlavsa, Mahovský a řada dalších.

Zajíc má nabídku

Nový šéftrenér mládeže Rytířů Jiří Kopecký v pátek informoval, že Josefu Zajícovi předložil nabídku, aby nadále vedl projekt hokejových tříd. „Obdivuji projekt i trenéry, kteří jsou v něm zapojeni. Vím, že za tím vším stojí výborná práce Josefa Zajíce," napsal na web Rytířů.