Po tak dlouhé pauze jste hned zaznamenal dvě asistence u rozhodujících gólů, byl jste při chuti!
Necítil jsem ale extrémně dobře. Chtěl jsem hrát jednoduše a nevymýšlet nic složitého. Jak to bývá, od druhé třetiny se to lepšilo.

V první třetině jste tahali nohy všichni, mohlo to být po dlouhé cestě?
Je to možné. Jeli jsme v půl desáté a neměli rozbruslení (v Kladně). Pak celý den v autobuse, proto jsme asi byli v první třetině pasivnější.

Druhou třetinu jste ale otevřeli příjemně, dali jste rychle góly a vy jste na něj do snadné pozice přihrál Petru Vampolovi. Povzbudil vás ten gól.
Určitě. Já už to chtěl do poloprázdné brány nějak zamést, ale dostalo se to nějak k Vampimu. Ale určitě jsem chtěl dát gól už já.

Druhý gól jste před koncem třetiny připravil Ladislavu Zikmundovi, i ten byl asi moc a moc důležitý.
Ten byl podle mého zlomový, tím jsme je nahlodali nebo spíš dolomili, protože chybělo snad čtyřicet vteřin. Na přestávku se pak šlo lépe a jen bylo důležité, abychom nedostali hned na začátku třetí třetiny gól. To se povedlo, navíc jsme dali sami gól a máme tři body. Jsme za ně fakt rádi.

Oproti Prostějovu, kde tým v posledním dějství dvougólový náskok ztratil, jste byli aktivnější, ale zase přišel útlum, hlavně vinou nedisciplinovanosti, vaše vyloučení dostala Havířov zpátky do zápasu. Nešlo se to tomu vyvarovat?
V Prostějově kluci moc zalezli a byli moc opatrní. To jsme nechtěli opakovat. Fauly sice přišly, ale to se stane. Důležité bylo, že jsme hlavně čtyřminutové oslabení uválčili.

Po šesti zápasech jste konečně bodovali za tři body, nepřipadáte si jako štístko?
To určitě ne! Já se sice ohromně na zápas těšil, ale jeden hráč to neovlivní. Byli jsme nabuzení, bojovali jako jeden tým a proto máme tři body.

Trenéři vás dali dohromady s Petrem Vampolou a Ladislavem Zikmundem. Sedli jste si, rozhodli o výsledku!
Já bych to hodnotil až po nějaké sérii zápasů. Zatím vyšel jeden, což je pěkné, ale uvidíme dál.

Jan ŠEJHL