Těžký zápas, ale druhé vítězství těší, že?
Za vedení 2:0 v sérii jsme moc rádi. Je to velmi ubojovaná série, je to vyrovnané. Víme, jak Prostějov hraje a jsme na to připraveni, ale každý zápas byl jiný.

Přitom se opět dlouho držel nerozhodný výsledek…
Je to play-off, takže každý si drží svůj systém. Je to hrozně o chybách, na které oba týmy čekají, protože ty se obvykle trestají. Naštěstí jsme se jich v obou zápasech vyvarovali.

Váš gól byl celkem kuriózní. Co se stalo?
Viděl jsem, že rozehrávají, ale šel jsem do nich rychle hokejkou. Naštěstí mi trefili brusle. Ale v první chvíli jsem ani nevěděl, že to byl gól – to až když se lidi začali radovat. Takový gól jsem snad ještě nikdy nedal (usmívá se.)

Kdo vás do těch bruslí trefil?
Byl to Alex Rašner. Jsme už léta kamarádi, známe se z reprezentace. Takže jsem za takovou trefu rád.Závěr byl však ještě dramatický. Co bylo příčinou?
Zavařil nám faul, který vůbec být nemusel, ale stalo se. Oni odvolali brankáře, a jak mají zkušené hráče, tak když to sehrají dobře, tak se to hrozně těžko brání. Zvlášť když je to vlastně dvojnásobné oslabení.

Nesvazovala vás při koncovce nervozita?
Nervozita to nebyla. Ale oba týmy hrají dobře a tak je těžké se jakkoliv prosadit. Jsme na sebe dobře připravení – jak na přesilovky, tak oslabení.

Čekají vás nyní zápasy v Prostějově. Připravujete se už na ně?
Tak na to zatím vůbec nemyslíme. Je brzy po zápase a tohle budeme teprve řešit. Počítáme ale s tím, že doma každý hraje lépe a nebude to tam vůbec snadné. Rádi bychom hráli svoji hru a připravili se na ně alespoň tak dobře jako doma.

Trápily vás dnes opět přesilovky…
Od půlky sezony se nám v přesilovkách dařilo, padalo nám to. Ale je vidět, že se na nás dobře připravili. Takže musíme zase vymyslet něco, čím bychom je překvapili a aby nám to zase padat začalo.

Držíte nějaké rituály spojené s play-off?
Klasicky jsme se domluvili, že se ještě před play-off oholíme a pak to necháme. Ale někteří z nás to porušili a neoholili to. Třeba já – ať je to vůbec vidět (usmívá se).Jan ŠEJHL