Váš příchod do Kladna se zrodil narychlo. Kdy jste se o něm dozvěděl?

Včera (pozn. redakce - ve středu) jsem ještě hrál v Pardubicích za Litvínov. Po zápase mi manažer říkal, že je tu možnost, abych šel na střídavý start a byl víc herně vytížený. Byl jsem za to rád a doufám, že tu dostanu víc prostoru na ledě.

Je výhoda, že jste tu z Litvínova ve dvou?

Určitě je to lepší. Je fajn, že jsme tu ve dvou, nejsme v kabině ztracení. Ale kluci nás přijali moc hezky. Je to příjemné i při cestě, než jezdit sám.

Vypadalo to, že i na ledě jste si seděli…

Je to možné, ale se Šestym (Šestákem) jsme hráli teď v obraně poprvé. Takže o nějaké souhře mluvit nejde, ale asi je mezi námi litvínovská symbióza. (směje se)

Ve druhé třetině jste soupeře doslova smetli pěti góly. Jak se vám to podařilo?

Přiznám se, že takový zápas jsem dlouho nehrál. Hodně nás nakoplo, že se nám podařilo dát tři rychlé góly po sobě. Byli jsme jistější na puku. Pak už nám to šlo snadno a proměnili jsme své šance. Prostě nám to padalo.

Není ani úplně obvyklé, že se povedou dát dva góly při signalizované výhodě…

To je pravda. Díky bohu, že nám to tam padlo.

Ve třetí třetině se naopak probudil soupeř. Co se stalo?

Těžko říct. Asi už jsme hlavami byli trochu jinde. Nejspíš to ovlivnilo to, s jak vysokým vedením jsme šli na led po druhé pauze. Prostě jsme byli nekoncentrovaní. To by se nám nemělo stávat. Asi také jsme chtěli honit góly a už jsme tolik nemysleli na obranu. Měli bychom dohrát zápas na co nejméně inkasovaných gólů.

Byl to váš první prvoligový zápas v kariéře. Jak se vám líbil?

Zápas se mi líbil hodně. Hru jsem si na ledě užíval. Byl to dobrý zápas a měl jsem z něj opravdu dobrý pocit a radost. Snad to tak půjde i dál.

Asi ne všichni kladenští fanoušci vás dobře znají. Jak byste se sám charakterizoval?

Mojí předností je asi pohyb. Měl bych využívat hlavně své bruslení. Ale v každém týmu mám jiné úkoly. V Litvínově je to hlavně defenziva. Takže bych se popsal hlavně jako defenzivní obránce, ale věřím, že bych Kladnu mohl pomoci i do útoku.

Kladenský led patří mezi ty užší. Vyhovuje vám to?

Když jsem sem přišel, tak mě to celkem překvapilo, ale jinak mi to vyhovuje. Takže za to jsem byl jen rád.

Už víte, jak si rozložíte příští zápasy a jestli budete hrát za Kladno či za Litvínov?

Myslím, že bychom i s Šestym měli nastoupit i příští zápas v Kadani. A potom uvidíme.

Jan ŠEJHL