„Pokud se neudělají pří výchově téhle generace zbytečné chyby, tak jsem přesvědčen, že z nich může být parta, jaká byla kolem Jágra nebo Patery nebo později kolem Voráčka, Frolíka či Pavelce," je přesvědčen ředitel 12. ZŠ Vladimír Dufek.

Podle něj mladí Kladeňáci podali jasný důkaz toho, že systém zařazení dětí do hokejových tříd od začátku školní docházky je správný krok, na kterém hokejové Kladno v minulosti vydělávalo a v budoucnu může po obnovení tříd vydělávat znovu.
Hokejbalisty vedl za učitelský sbor tradičně ten nejpovolanější. Bývalý skvělý kladenský hokejista, několikanásobný mistr republiky a později také úspěšný kouč Jan Novotný.

Dosud vyhrával Hokejbal proti drogám se staršími kluky, teď jel poprvé s malými a koukal chvílemi doslova jako blázen. „To co na hokeji trenéři s těmito kluky dokázali, mně přesvědčuje, je to obrovský krok dopředu. Jestli vydrží, může být kladenský hokej zase mezi špičkou v téhle republice," rozplývá se legendární „Pida" Novotný, za nímž chodili ve Světlé trenéři z Litvínova či Pardubic a divili se, kde Kladno k takovým talentům přišlo.

A třeba Marek Daníček vyhlášený nejlepším hráčem turnaje, byl pro Novotného trochu zjevením. „Roky jsem neviděl někoho tak talentovaného pro hokej. Šikovný, silný, rychlý, perfektní kondice. Ale i další byli skvělí, třeba Tomáš Sem byl nejlepším střelcem finálového turnaje," chválí Novotný.

Nadšený byl také z dalších „dospěláků" na kladenské střídačce. Za hokejový klub totiž do Světlé cestoval profesionální trenér Rytířů Petr Procházka a s ním i třídní učitelka Kristýna Sladká. „Na střídačce byla úžasná pohoda, skvěle jsme se doplňovali. Dokonalé," těšilo Jana Novotného.

Pokud byste chtěli vidět další talenty kladenského hokeje na hokejbalovém hřišti, dorazte 25.5. do Městské arény u zimního stadionu, kde se uskuteční republikové finále Hokejbalu proti drogám pro 7. a 8. třídy.