„Šestku od Benátek těm primadonám odpustíme, ale tohle teda ne," ozývalo se v řadách naštvaných fanoušků, kteří podporují Kladno i v jeho hokejově asi nejtěžších dobách. „Takhle se tady děkuje fandům," mávl rukou jiný a opustil tribunu.

Jiní se tak snadno nedali. Vydali se směrem ke kabinám, dokonce do nich pronikli. Pak ale zakročila ochranka a dorazila i policie, zasahoval ale nemusela. „Nedošlo k žádnému napadení, jen verbálnímu. Fanoušci křičeli a čekali u vchodu do kabin," mírnil situaci tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral.

Ten za fanoušky zašel do přilehlé restaurace a situaci trochu uklidnil. „Navrhl jsem jim schůzku se zástupci hráčů hned na pondělní večer, aby si bez emocí vše vyříkali a aby už v budoucnu k tak nešťastnému nedorozumění nedošlo," dodal Vít Heral.

Mezi fanoušky a hráči nejiskřilo v sezoně poprvé. Po sérii špatných výsledků a porážce v Kadani v říjnu příznivci Rytířů skandovali na hráče, když přicházeli k odjezdovému autobusu. Následně po výhře 4:0 s Benátkami zase někteří starší hráči na děkovačku nedorazili a fanoušci si to rychle rozšifrovali.

„Celé to podle mě jsou nesmysly, protože jestli se chce Kladno vrátit do extraligy, musí táhnout za jeden provaz všichni. Je to úplně jednoduché," doplnil další z fanoušků Martin.

Pondělní večerní schůzka (za hráče se zúčastní kapitán Tenkrát i jeho asistenti Hořava, Eberle a Horna) snad vnese mezi znepřátelené šiky shodu, jinak hrozí, že fanoušci při dvou nadcházejících duelech s Havířovem (úterý) a Českými Budějovicemi (středa) budou na protest mlčet a tým nepodpoří.

Rytíři přitom touží vydrápat se tabulkou aspoň na druhou pozici, aby měli lepší pozici do play-off.