Časomíra ukazovala 10.18, když se nazlobený domácí gólman Lejsek rozjel směrem ke své střídačce frekvencí hodnou Martiny Sáblíkové. Sotva se mu někdo mohl divit, protože jeho spoluhráči se nechali zatlačit do hluboké defenzivy a zaplatili za to čtyřmi góly!

Místo v brankovišti zaujal Kúdela, jenž do konce utkání kotouč za svá záda nepustil. Bylo to také tím, že od druhé třetiny KEB zabral, byť se do koncovky přes pozornou defenzivu Východočechů dostával horkotěžko.

Prorazit ji dokázal až ve 43. minutě Bláhův útok. Melkovu přihrávku usměrnil do sítě Eberle. Elitní formace Kladna strávila v poslední části na ledě víc než polovinu času, o změny na ukazateli skóre se ale staraly i další útoky.

Poměrně dlouho to však na obrat nevypadalo, protože druhou branku si nechali Kladenští až do 52. minuty. V oslabení ji dal Medřický. S dalšími zásahy se už nakopnutý KEB nezdržoval. Křepelka dal kontaktní gól a za 50 vteřin Eberle vyrovnal. V prodloužení pak zařídil bonusový bod Pour dorážkou Melkovy střely.

Nejlepší střelec extraligy, kladenský Antonín Melka, se převtělil do role nahrávače. Byl u dvou gólů, včetně vítězného.

"Semkli jsme se a pořád doufali, že to otočíme," přiznal kapitán vítězů, který si byl dobře vědom, co po tragickém začátku mužstvo dokázalo. "Moc si toho ceníme, jsou to pro nás důležité body," přiznal Melka a na adresu spoluhráče Eberleho, jenž ve třech dnech odehrál tři náročná utkání včetně seniorského s Litvínovem, dodal: "Je to hráč. Vyrovnal se s tím a hrál velmi dobře."

KEB Kladno - Pardubice 5:4 pp (0:4, 0:0, 4:0 - 1:0)
Branky: 43., 55. Eberle, 52. Medřický, 54. Křepelka, 64. Pour - 2., 9. Kaut, 4. Pilař, 11. Buchtele. Vyloučení: 9:9, využití 0:1, v oslabení 1:0.

13. Sparta 36 116:115 53
14. Chomutov 36 114:117 53
15. Olomouc 36 102: 99 51
16. Kladno 36 126:136 49
17. K. Vary 36 112:105 48
18. Pardubice 36 100:113 48
19. Znojmo 36 104:117 45