Byl nominován na MS organizace IIHF a ve švédském Karlstadu přispěl k zisku stříbrných medailí pro Čechy. Navíc hrál tak dobře, že ho nominovali do výběru České republiky také vedení organizující světový šampionát organizace FIRS v Berouně. „Je to vážně sen. Přitom jsem s in linem začínal v dubnu,“ usmíval se stále ještě talentovaný třiadvacetiletý hokejista po vítězném duelu se Španělskem (6:0).

Jak jste se vůbec k in-line hokeji dostal? Předpokládám, že díky hokejovému angažmá v Berouně?

Určitě. Viděl jsem loni, jak kluci vyhráli titul a chtěl jsem to zkusit také. Do party mě vzali a jsem rád.

S kolečkovými bruslemi jste ale zkušenosti měl, že?

Vlastně jako každý hokejista. Přece jen se tomu v přípravě na sezonu dost věnujeme. Na druhou stranu na ploše je to zcela něco jiného, hlavně ty oblouky.

Museli vás spoluhráči hodně cepovat co se týče taktiky? Přece jen je jiná než v hokeji, hlavní je udržet puk. A vy jste dost živelný hráč.

Je fakt, že se v in-linu tahá puk hodně dozadu, vrací se zpátky. Musel jsem si zvykat, bylo tam i pár nepříjemných pádů. Ale už se to srovnává.

Ve fantastické jarní sezoně jste dobyl titul mistra republiky, pak stříbro na MS IIHF. Nebude na MS FIRS sestupná tendence pokračovat? Bral byste vůbec bronz?

Tedy já doufám, že o bronz hrát nebudeme, že zase získáme titul.

Většina lidí vás přece jen pořád zná z hokeje. Už nehrajete extraligu v Kladně, kde jste nasbíral sedmdesát zápasů, ale I. ligu v Berouně, kde se zase víc prosazujete. Jaká je vaše aktuální pozice, je možný návrat mezi elitu?

To netuším, sezona se ještě nerozjela. Ani nevím, jestli mám střídavý start, ovšem Beroun a Kladno jsou nyní partnerské kluby, takže něco takového asi možné je. Záleží ale hlavně na mých výkonech.

Před třemi roky to pro vás vypadalo nadějněji. Kladno postoupilo do play-off, vy jste v předkole proti Plzni úspěšně zaskakoval i v elitní Paterově formaci. Proč přišel takový sešup?

(dlouze přemýšlí) Asi jsem trochu zaspal. A bohužel se v týmu neudržel. Vím, že návrat bude hodně těžký, ale udělám pro něj maximum. Extraligu ještě hrát chci.

Jak to vypadá s hokejem v Berouně? Prý vás trénovalo na sezonu hodně málo, snad jen deset?

Je to pravda, bylo nás deset. Ale na ledě už to bude úplně jiné. Kladno a Sparta vyloučí některé hráče a ti přijdou k nám. Na ledě nás určitě bude hodně.