Sice jde o středočeské derby, celek z Mladoboleslavska však tvoří z velké části mladí hráči Liberce, takže punc derby se tím vytrácí.

Pikantní je, že za Cháberu, jenž si v pondělním utkání s Prostějovem poranil kotník, byl mohl nastoupit v brance Lukáš, jenž v prvním vzájemném utkání hájil branku celku soupeře! „Tehdy nás vychytal," poznamenal asistent trenéra Kladna Jiří Kopecký s tím, že dnešní soupeř je zajímavý, mladý a bojovný tým. „Navíc jsou venku velmi nepříjemní," dodal.

Podle obránce Davida Růžičky, bude utkání s Benátkami těžší než předešlá dvě s Mostem a Prostějovem, byť jejich dnešní sok také sdílí spodní část tabulky.

Jeho problém se jmenuje střílení gólů. Na kontě má druhý nejnižší počet vstřelených branek.

„Nesmíme se nechat ukolébat posledními dvěma vysokými výhrami, abychom nenastoupili jako mistři světa. Musíme k utkání přistoupit jako bychom hráli s Chomutovem," řekl šestý nejproduktivnější Rytíř a dodal, že musí být maximálně ostražití, protože Benátky hrály doma výborný hokej a budou určitě nebezpečné. „To že jsou někde na konci tabulky, je pro mne překvapení," přiznal Růžička.

První utkání u Jizery prohrálo Kladno 0:2, druhé vyhrálo 4:0 (Hořava 2, Dragoun, Tenkrát).

Ve středu se objevil na tréninku Kladna obránce Tomáš Kaberle, jenž se v úterý večer vrátil ze zámoří. Do utkání však kvůli únavě a aklimatizaci nezasáhne, navíc nebyl čtyři dny na ledě. Do sobotního utkání s Ústím by měl být připravený.  

Kladno také požádalo o zkrácení trestu útočníka Petra Tenkráta. „Žádali jsme, ale ještě nepřišlo vyjádření, protože zasedají až ve středu," uvedl Kopecký s tím, že stejně jako v případě Kloučka chtěli, aby jejich elitní útočník stál za podobný zákrok také čtyři utkání, a ty by vypršely dnešním zápasem s Benátkami.

Pokud by nebyl Tenkrát omilostněný, stál by až do 30. listopadu.