Oba kluby prožily hodiny plné nervozity. Při vědomí vyprodané O2 areny neměly dlouho k dispozici potřebná potvrzení ze zámoří. „Musím se přiznat k tomu, že ještě včera večer jsem si myslel, že to nedopadne. Pak by na to samozřejmě doplatil nejvíc divák, protože hráči ani nikdo jiný za to nemůžou," přiznal Růžička, který je zároveň generálním manažerem.

Vedení dnešních soupeřů přitom bylo v kontaktu. „Transfery jsme posílali už v neděli večer a pak čekali a doufali. Myslím ale, že nebýt Jardy, tak kluci asi nehráli," prohlásil Růžička, který s Jágrem ještě na ledě vybojoval olympijské zlato v Naganu a následně i titul světových šampionů na MS v Německu 2010, kdy ho už vedl z trenérské lavičky.

„Jarda to včera vyřídil, a to jak pro Kladno, tak i pro nás. Ale to je zkrátka Jarda… Kdyby chtěl, tak si to vyřídil třeba jen pro sebe a pro kladenské hráče. Ale mě to od něj nijak nepřekvapilo. Prostě fér kluk a člověk, jak já ho znám," ocenil Růžička.

Právě hráči z NHL Roman Červenka s Vladimírem Sobotkou měli na výhře Slavie 3:2 obrovský podíl. Oba si připsali po gólu a přidali navíc i dvě asistence. „Jsme hrozně rádi, že mohli hrát. Moc nám k tomu vítězství pomohli. Tak jako oni měli Jardu a Plekyho (Tomáše Plekance), my měli Romana a stejně tak musím vyzdvihnout výkon Vládi Sobotky. Velice si spolu rozumí a ta lajna byla hodně srovnaná s tou lajnou kladenskou,"uvedl Růžička.