Luboš Rys je významnou postavičkou současného Kladna. Hlavně kvůli hektolitrům dobré pohody, které dokáže spolehlivě nalít do každého, s kým se zastaví na kus řeči. Nejmladšího z trojice slavných bratrů (nejstarší Karel byl prvním starostou Kladna po revoluci, prostřední Mirek je někdejším reprezentantem ČR a pozdější prezident Sparty Chicago) si před lety oblíbil také nejslavnější hokejista světa Jaromír Jágr, s nímž Rys strávil mnoho let v Čechách i Americe. I proto se povídání v knížce točí hlavně kolem Jaromíra a také název publikace tomu přímo napovídá.

V příbězích se ale najde i spousta dalších zajímavých osob, ať už to jsou baviči Miloslav Šimek s Josefem Fouskem, hokejová ikona Ivan Hlinka nebo Jágrovy druhé polovičky v čele s Ivou Kubelkovou či současnou partnerkou Innou Puhajkovou.

Každopádně kdo se chce během léta hlavně pobavit u pohodového a lehkého čtení, musí tuhle knížku mít. „Mnoho lidí mě nabádalo, abych své příběhy sepsal knižně a výsledkem je tahle publikace. Věřím, že vás moje vyprávění zaujme. Nečtete jí příliš kriticky, ale hlavně s úsměvem a veselou myslí,“ přeje si Luboš Rys ve svém úvodní slově. Jeho přání bude splněno, knížka se vážně povedla.