Bylo to po jedenácti porážkách v řadě. „Jsme rádi, že už nemusíme číst, jak dlouho jsme s Vítkovicemi nevyhráli,“ těšilo kladenského asistenta Jiřího Kopeckého.

Rytíři díkytečovanýmzásahům se slovenskými pečetěmiHovorky a Bicka (přesilovka) vedli už 2:0. Domácí snížili po úniku Šedivého a v posledním dějství brejkem Sturze i vyrovnali.

Pak ale ve vlastním oslabení vyslal Valský o mantineldo úniku Eberleho, jenž devět minut před koncem zařídil konec černé série!

„Vinou hrubek jsme ztratili vedení. Nakonec nás to nemuselo mrzet. Můj gól má cenu zlata.Cítil jsem, že mám větší rychlost než Malík, proto jsem se tam natlačil a naštěstí se to povedlo,“ uvedl autor vítězné branky.

Trefil se i přesto, že jej domácí urostlý obránce těsně před zakončením fauloval. „V extralize jsem se doteď hodně trápil, byl to můj první letošní gól, proto jsem byl rád, že jsem to dal a nemusel jet nájezd,“ přiznal Eberle, jemuž hodněpomáhá hostování v Písku. "Cítím, že se zvedám,“prohlásil.

Rytíři prohráli venku posledních pět zápasů. „Věřili jsme, že už to konečně vyjde. Do poloviny utkání nebyl výkon Vítkovic takový, jak jsme zvyklí,“ uvedl asistent Kopecký a dodal, že jeho tým se soupeři vyrovnal v pohybu, který Kladnu vždy dělal problémy.

Vítkovičtí se zvedli až snížením na 1:2. „Tam jsme byli pod velkým tlakem.“ přiznal Kopecký. Z převahy domácí v závěrečném dějství i vyrovnali. Třetí gól je ale zmrazil.

„Dá se říct, že z padl z ojedinělého protiútoku. Pak jsme si výsledek pohlídali, protože psychická výhoda už byla na naší straně,“´mínil asistent vítězů.

Střelec první branky Vítkovic Ondřej Šedivý litoval, ženepotvrdili výhru z Liberce.„Ta porážka mrzí o to víc, že jsme se do toho dostali, z 0:2 vyrovnali na 2:2 a mohli v přesilovce odskočit, ale místo vedoucího gólu jsme udělali chybu a sami inkasovali,“ řekl smutným hlasemnejlepší hráč domácích. „Tam se to zlomilo,“ dodal Šedivý.

Zajímavosti

1.V minulém utkání v Kladně Bicek ve 47. minutě vyrovnal, ale v 51. minutě šokoval domácíOvčačík. Teďpadly poslední dva góly do opačných sítí, minutyale zůstaly stejné. Jen výsledek byl 3:4.
2.Kladno v Ostravě naposledy zabralo 21. prosince 2007, shodou okolností také ve 31. kole.

Vítkovice - Kladno 2:3 (0:1, 1:1, 1:1).

Branky a nahrávky: 34. Šedivý (Walker, Burger), 47. Szturc (Strapáč, J. Káňa) - 18. Hovorka (Kameš, Dragoun), 24. Bicek (Patera, Kuchler), 51. Eberle (Valský). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8, navíc J. Káňa - Dragoun oba 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3800.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Sloboda, Ondrušek, Ovčačík, Sedlák - Štefanka, Húževka, T. Káňa - Klimek, Burger, J. Káňa - Pohl, Hruška, Szturc - Šedivý, Strapáč, Walker - od 31. min. navíc Pabiška. Trenéři: Trličík a Moták.

Kladno: Chábera - Majeský, J. Drtina, Kameš, Toman, Procházka, Piskáček, Lepine, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Melka, Eberle - Bílek, Knotek, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.