Než se dostal šikovný útočník do Kladna, prošel z rodného Třince pěknou řádku dalších klubů. Působil v Třebíči, Hradci Králové, Havířově a pak konečně v extralize v Olomouci. Právě s ní si na úkor Kladna v baráži nejvyšší soutěž vybojoval. Z Hané zamířil na západ Čech do Karlových Varů a odtud ho dobré výkony konečně vrátili domů do elitní sestavy Třince. Zde odehrál svou kanonýrsky nejlepší sezonu 2016/17, ve které nastřílel 15 branek. Jenže pak se mu nepovedlo play off ani start do nového ročníku a přešel do Pardubic. S nimi si vyzkoušel play off, ale pak také baráž – opět proti Kladnu a zase úspěšně. I když tentokrát byly úspěšné oba celky. 

V minulé sezoně hrál Rostislav Marosz za Liberec a poté se dohodl na přestupu do Kladna. To ale sestoupilo a Marosz chtěl zůstat v nejvyšší soutěži. Proto nakonec došlo k dohodě s Vítkovicemi, které útočníka rády vzaly aspoň do Vánoc. Nelitovala ani jedna strana, hráči se v Ostravě velmi dařilo.

V Kladně zatím Rostislav Marosz branky střílí, získal patnáct bodů v šestnácti zápasech. V rozhodujících bojích play off na něho Rytíři budou hodně spoléhat.

Na prahu čtvrté desítky přichází do nejlepších hokejových roků. A dárek si může dát třeba ve středečním mači proti Ústí nad Labem, tomu v sezoně ještě branku nedal.