Majitel a hlavní hvězda Rytířů však ve středu nepotvrdil, že skutečně nastoupí. „Slíbit to nemohu. Začal jsem trénovat, uvidím, jak se budu cítit,“ řekl Jágr a upozornil, že trénovat nemohl pět týdnů a při plné zátěži ho zranění přitahovače pořád bolí. „Zatím se necítím na ledě vůbec komfortně a je jednou jestli jsem majitel: mělo by hrát dvacet nejlepších hráčů a já nemohu říci, jestli mezi nimi nyní jsem,“ řekl Jágr.

Rytíři nemohou v zápase, který vysílá O2 TV, počítat ani s dalším marodem Martinem Réwayem, jehož angažmá jim zatím moc nevychází. Když už se Slovák konečně dostával do bývalé formy, onemocněl a od té doby hrál jednou…

Naopak ternem byly jiné letní příchody, a to brankáře Denise Godly a obránce Brady Austina.

Slovenský gólman z posledních třiceti zápasů nastoupil jako jednička do 29, jen jednou vynechal kvůli nemoci. S procentem úspěšnosti zákroků 91,78 je v lize sedmý a dokáže krást výhry i velkým favoritům, naposledy Liberci.

Austin dal už 10 gólů (v lize je lepší jen jedenáctibodový sparťan Košťálek) a suverénně vede kanadské bodování klubu (10+11). Austin navíc skvěle brání, je druhým nejvytíženějším hráčem extraligy (průměrně 25:27, výš je jen liberecký Šmíd), hraje přesilovky i oslabení.

Na Godlovi i Austinovi určitě Rytíři postaví i dnes svou hru, zastavit minometčíka Gulaše a jeho skvěle hrající plzeňskou partu bude moc těžký ořech.

V polovině prosince se to však týmu Jaromíra Jágra povedlo, po velkolepém obratu z 0:3 vyhrál 7:5.

close Kladno naposledy doma porazilo Plzeň 7:5. Ladislav Zikmund se ochotně pustil do převlékání Lukáše Kaňáka info Zdroj: Josef Poláček zoom_in

Ladislav Zikmund se ochotně pustil do převlékání Lukáše Kaňáka. Foto: Josef  Poláček