Extraligoví domácí jsou na ledě už do června, což se logicky promítlo do jejich lepšího pohybu.

Podle asistenta Kladna Jiřího Kopeckého odehráli hosté dobrou první a třetí třetinu, jen v prostřední trošku vypadli z role.

„Jinak to byl dobrý zápas s naším dobrým výkonem," řekl a litoval dvou Vampolových branek z posledních okamžiků třetin.

„Určitě jsme ale nepropadli. Bylo znát, že Boleslav má sehranější tým, zatímco my máme úplně nový," podotkl.

První rytířský gól nové sezony vstřelil navrátilec, obránce Drtina, jehož lehká střela zaskočila v boleslavském dresu debutujícího finského gólmana Tarkkiho. Domácí srovnali se sirénou úvodní části, kdy využil přesilovku Vampola.

Ten pak zkraje prostřední části asistoval u vedoucí branky Urbana. V polovině utkání to bylo zásluhou Stříteského už 3:1.

Kladno pak v závěru třetiny využilo přesilovku k snížení z hole Kehara. Půl minuty před koncem utkání Rytíři dokonce vyrovnali, když se v power play prosadila další nová tvář – útočník Cetkovský.

Dvě vteřiny před závěrečnou sirénou však v minulosti za Kladno nastupující Vampola přece jen strhl vítězství na stranu domácích.

Kladno hrálo bez gólmana Hanuliaka, obránce Ptáčka a útočníků Tenkráta s Tonem. Místo nich dostali ve čtvrtém útoku příležitost mladíci.

„V útočném pásmu to od nich bylo slušné, mají však problém s bráněním," řekl Kopecký a dodal, že co se týče podstatně zkušenějšího forvarda Zbyňka Hrdela, ponechají si ho nadále na zkoušku.

Ml. Boleslav – Kladno 4:3.
Branky: 20., 60. Vampola, 22. Urban, 30. Stříteský – 7. Drtina, 40. Kehar, 60. Cetkovský. Vyloučení: 7:5, využití 1:1. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1.
Kladno: Cikánek – Růžička, Kehar, Drtina, Repe, Hořava, Ulrych, Matula - Pekr, Burger, Tůma - Kružík, Cetkovský, Hrdel - Strnad, Machač, Jánský - Zikmund, Havlůj, Schildhabel.