Na Horáckém zimním stadionu sice Kladno dokázalo vymazat dvoubrankovou ztrátu z první třetiny, tři a půl minuty před koncem však nejproduktivnější hráč první ligy Čachotský šťastnou tečí ze vzduchu rozhodl o výhře domácích v poměru 4:3.

Hosté v kvalitním utkání brzo vedli, když obránce Drtina (6.) v úvodní přesilovce přesně pálil od modré. "Do té doby jsme hráli výborně," pochvaloval si asistent trenér Jiří Kopecký. Uplynulo však jen 35 vteřin a bylo srovnáno. Domácí se v tu chvíli ocitli na koni.

Nejenže posléze strhli vedení na svoji stranu, vteřinu před koncem úvodní části dokonce odskočili na rozdíl dvou gólů.

Druhou část odehráli Rytíři velmi dobře a v polovině zápasu je po zásluze vrátil do hry svým osmým gólem sezony Cetkovský.

V závěrečné periodě vyrovnal svým rovněž osmým zásahem kapitán Burger. Na trefu Čachotského, který si v utkání připsal tři kanadské body, ale hosté nezareagovali ani v krátké power play.

Klíčový gól přišel potom, co Rytíři ubránili přesilovku za hloupý přestupek - šest hráčů na ledě. V doznívajícím tlaku Dukla rozhodla. "Měli jsme navrch a pak si to zkazíme takovou hloupostí. Ale předtím to létalo po jihlavské brankové čáře," posteskl si Kopecký.

Jihlava - Kladno 4:3.
Branky: 7. Zeman, 12. Seman, 20. Říha, 57. Čachotský – 6. Drtina, 29. Cetkovský, 46. Burger. Vyloučení: 5:5, využití 1:2. Třetiny: 3:1, 0:1, 1:1.
Kladno: Hanuljak – Hořava, Drtina, Růžička, Zelingr, Ptáček, Ulrych, Matula, Kehar – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Keszi, Zikmund, Cetkovský.