Ani v letošním třetím kole druhé nejvyšší soutěže to ale s týmem ze severních Čech neměli jednoduché.

Hned po první nebezpečnější akci hostů se měnilo poprvé skóre. Až v druhé třetině vyrovnal po příhře Machače Pekr a ještě v tomto dějství si připsal asistenci brankář Hanuljak, který byl na začátku akce, již zakončil Machač.

V prostřední části se ještě dvakrát měnilo skóre. Na 2:2 vyrovnal v přesilovce exkladenský Kalla, aby si chvíli před koncem prostřední části dorážkou připsal druhý zásah v utkání Machač. Pro mladého útočníka to byly první tři kanadské body v sezoně.

„Tento gól byl rozhodující. Neprezentovali jsme se však výkonem, který jsme chtěli. Byli jsme bojácní," uvedl litoměřický asistent Daniel Tvrzník a dodal, že se na začátku sezony trápí v koncovce.

Až pět minut před koncem domácí své vedení pojistili. Sice nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, v klasické ale na jejím sklonku vstřelil důležitý gól Tůma.

Asistent Rytířů František Kaberle řekl, že prvních deset minut bylo ze strany domácího týmu dobrých. Pak ale převzali iniciativu hosté. „Postupem času jsme ale byli lepší a měli utkání pod kontrolou," uvedl.

S čím nemohou být trenéři vůbec spokojení jsou přesilovky. Z devíti využili jedinou! „Je to dané začátkem sezony. Málo také střílíme a hráčům se nechce do mlýnice před brankou," uzavřel Kaberle.

Premiéru v áčku si odbyl 17letý útočník Kubík.

Kladno - Litoměřice 4:2.
Branky a asitence: 25. Pekr (Tůma, Machač), 27. Machač (Tůma, Hanuljak), 40. Machač (R. Přikryl, P. Hořava), 55. Tůma (Jánský, Burger) – 9. Pilař (Jebavý), 37. Jaroslav Kalla (J. Veselý). Vyloučení: 2:9, využití 1:1. Třetiny: 0:1, 3:1, 1:0.
Kladno: Hanuljak – Kehar, Růžička, Repe, Drtina, Hořava, Ptáček, Matula – Tenkrát, Burger, Ton – Pekr, Zikmund, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Machač, Kubík, Cetkovský.