Kladenští se ale dvě třetiny Plzně drželi. Utekl jim sice úvod prostředního dějství, když inkasovali dvě branky během 51 vteřin a prohrávali už 1:3. Ale Kružík snížil a skóre bylo na vážkách až do konce třetiny, kdy Zikmund odmítl vyrovnání z trestného střílení a na druhé straně se prosadil Kantner – 4:2. V závěru ještě Čerešňákem využila přesilovku pět na tři a potěšila tak velmi slušně naplněný stadion (téměř 4 tisíce diváků).

Za Kladno otevíral skóre v 7. minutě svou premiérovou brankou v A týmu mladíček Adam Kalaj, který ujel do sólového nájezdu a Frodlovi nedal kličkou šanci.

Nejvíc byl ale vidět Dan Kružík, který kromě gólu zaznamenal také úspěšnou bitku s domácím mladíkem Mužíkem, až měl Plzeňan v centimetrech dost navrch.

Příští týden hrají Rytíři dvakrát doma, v úterý hostí Mladou Boleslav (17:30) a v pátek německý Lausitzer (15:00).

Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 5:2 (1:1, 3:1, 1:0).

Branky a nahrávky: 15. Straka (Eberle), 21. Rob (Čerešňák), 22. Eberle (Kodýtek, Straka), 40. Kantner (Přikryl), 58. Čerešňák (Rob) – 7. Kalaj, 27. Kružík (Bernát, Lakos)

Plzeň: Frodl – Pulpán, Čerešňák, Houdek, Kaňák, Budík, Malík – Mužík, Mertl, Rob – Kolda, Vlach, Eret – Straka, Kodýtek, Eberle – Pour, Přikryl, Kantner

Kladno: Brízgala – Lakos, Austin, Kehar, Veber, Smetana, Zelingr – Strnad, Kalaj, Redlich – O'Donnell, Zikmund, Melka – Š. Bláha, Kaut, Hajný – Bernat, Filip, Kružík.