Frolík stihl za Kladno dosud odehrát čtyři extraligové zápasy, ve kterých si připsal jednu asistenci. Na začátku sezony chyběl v sestavě kvůli zranění a nyní si odpočine kvůli disciplinárnímu trestu. Předseda komise Ujčík ho potrestal za zásah holí mezi nohy Lukáše Cingela v posledním kole. Vedle nedělního zápasu na ledě Plzně přijde Frolík také o deset procent své měsíční odměny.

Dodatečnému potrestání se naopak vyhnul obránce Václav Veber, který proti Kometě vyfasoval trest do konce utkání za faul kolenem.

I tak mají Rytíři po pouhých šesti odehraných kolech už třetího hráče, který vyfasoval disciplinární trest. Třízápasový distanc vypršel útočníku Jakubu Strnadovi, který pykal za napadení rozhodčího, a po dvou duelech může naskočit zpátky do hry i obránce Jake Dotchin. Toho potrestal Ujčík za bitku v zápase proti Spartě.

| Video: Youtube

Pro úplnost dodejme, že v prvních čtyřech zápasech sezony chyběl týmu Jaromíra Jágra také forvard Denis Kusý, který si ovšem přenesl trest ještě ze svého předchozího působení ve finské druhé nejvyšší soutěži.

Ztráta Frolíka znamená pro Kladno velké problémy. Rytíři jsou poslední a právě v neděli vyzvou Plzeň, která má jen jeden bod k dobru. Ani na pošesté ale nebudou moci kladenští hokejisté nastoupit v ideální sestavě. Absence jednoho z nejzkušenějších útočníků, který hraje jak přesilovky, tak oslabení, bude znát.