„Když mám utkání hodnotit, tak bylo vyrovnané, bojovné a urputné," uvedl trenér poražených Jiří Čelanský s tím, že je pochopitelně mrzí další brzy inkasovaný gól. „Máme s tím problém, i když na to hráče upozorňujeme. Musíme to zlepšit, protože nás to nalomí."

Po vedoucí brance Dukly hosté pykali za sérii vyloučení. Pětkrát v řadě putovali na trestnou lavici a soupeři nabídli i předlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Vojáci ji využili Melenovským a do první přestávky šli za stavu 2:0.

Na začátku druhého dějství byl poměr vyloučených už 2:7, přičemž Hořava ještě vyfasoval desítku. Pak ale Rytíři také dostali možnost zahrát si přesilovky a sotva byli domácí v plném počtu, vstřelil Pitule kontaktní branku. Následovala Kaniova dělovka do tyčky a chvíli na to povedená vyrovnávací branka Strnada, jenž potrestal chybu obránce na útočné modré.

Stav 2:2 platil do 43. minuty než Kaláb vrátil v přesilovce Jihlavě vedení. Když pak Kladno několikrát podržel brankář Lukáš, udělili rozhodčí už sedmnáctý menší trest (nakonec 11:11), a bylo podruhé vyrovnáno. Na 3:3 srovnal Stach.

Desetiminutové prodloužení rozuzlení nepřineslo, nabídla ho až čtvrtá série nájezdů. Jediným úspěšným střelcem byl jihlavský kapitán Čachotský.

S hrou Rytířů pět na pět byl Čelanský spokojený. K vysokému počtu trestů řekl: „To je další moment, který nás sráží. Jsou tam ale momenty, kterým nerozumí hráči ani trenéři. Samozřejmě jsou pak někteří hráči přetížení."

Jihlava - Kladno 4:3 sn

Branky a nahrávky: 1. Diviš (Štebih), 18. Melenovský (Dobrovolný, Jergl), 43. Kaláb (Štebih, Čachotský), nájezd Čachotský – 28. Pitule (Dragoun), 34. Strnad, 51. Stach (Horna). Vyloučení: 11:11, plus Dobrovolný a Hořava 10 min., využití 2:1. Diváci: 3578. Třetiny: 2:0, 0:2, 1:1 - 0:0.

Jihlava: Rittich – Kaláb, Štebih, Dobrovolný, Staněk, Šidlík, Šimek, Čermák – Čachotský, Zeman, Diviš – Seman, Melenovský, Jergl – Prokš, Zadražil, Harkabus – Březina, Malec, Kuřítko.

Kladno: Lukáš – Kaberle, Gutwald, Zeman, Růžička, Kania, Klouček – Hlaváč, Stach, Horna – Hořava, Pitule, Strnad – Kindl, Dragoun, Tenkrát – Dalecký, Machač, Redlich.

Stav série: 1:0.