„Jsem rád, že budu působit v extralize a v týmu, kde to dobře znám. Kladno o mě mělo velký zájem, za což jsem byl moc rád,“ hlásí mladý gólman, který už se s Rytíři připravuje v rámci letního drilu. V Kladně už v minulosti odehrál tři sezony, během nichž zažil dva postupy do extraligy i jeden sestup. V příštím ročníku utvoří brankářskou dvojici s Kanaďanem Landonem Bowem.

„Vracím se s tím, že přicházím v pozici dvojky. Věřím však, že nějaké zápasy odchytám a bude velmi záležet na tom, jak se mi povedou, abych se popral o šanci chytat dál. Bude to také jiné, protože budu s týmem celou sezonu. V sezoně 2019/20 jsem byl u Rytířů střídavě z Ústí, teď jsem ale dostal šanci větší a chci ji využít,“ říká odchovanec pražské Sparty na klubovém webu Rytířů.

Brízgala, který přišel do Sparty z prvoligové Poruby, by v hlavním městě po angažování Jakuba Kováře a Josefa Kořenáře nedostával dostatečný prostor, proto se ho vedení klubu rozhodlo uvolnit na hostování. Pozici třetího brankáře ve Spartě by měl plnit Oldřich Cichoň.

Rytíři porazili Mladou Boleslav 2:0. (4.3.2022). Landon Bow
Bow, Dotchin i Zikmund. Rytíři odhalili první jména pro novou sezonu

„Adam Brízgala zůstává naším hráčem, rozhodli jsme se ho uvolnit na hostování do Kladna, kde dostane dostatek příležitostí a nabere další zkušenosti, které později může zúročit v našem dresu,“ uvedl k situaci sportovní ředitel Pražanů Petr Ton.

V kladenském brankovišti ale nečeká Brízgalu nijak snadná situace. Bow podával v uplynulém ročníku skvělé výkony a navíc si navykl na velké vytížení. Během ročníku zasáhl do všech 56 utkání základní části a střídal jen čtyřikrát. V baráži pak odchytal kompletní porci pěti utkání. Zajímavé bude sledovat, jak si v dalším ročníku rozdělí minuty se svým novým parťákem.

Brízgala se každopádně stává teprve pátým hráčem, kterého Rytíři oficiálně oznámili pro příští sezonu. V předchozí várce informací klub odhalil setrvání Bowa, obránce Jakea Dotchina a útočníků Ladislava Zikmunda a Ondřeje Bláhy. Na sociálních sítích klubu se ale v týdnu objevily fotografie Jiřího Ticháčka a Matyáše Filipa, kteří na Běhu míru v Lidicích reprezentovali právě Rytíře. Dá se tedy očekávat i jejich setrvání. Bližší informace k budovanému kádru by měl klub oznámit nejpozději na červencové tiskové konferenci.

Rytíři snadno porazili Energii Karlovy Vary 5:0. (11.2.2022). Ladislav Zikmund hrál po nemoci skvěle
Zikmunda čeká šestá sezona u Rytířů i svatba. Snad mě na ni trenéři pustí, doufá